V Zoo Brno přivítají Mikuláše hned dvakrát

Úplně poprvé se budou v brněnské zoo konat dvojí oslavy Mikuláše. Po covidové pauze se totiž vrací tradiční Mikulášská besídka pro onkologicky nemocné děti, které bude předcházet slavnostní rozsvícení vánočního stromu a Mikuláš pro širokou veřejnost. 

První akce je v plánu v sobotu 3. prosince, kdy se v Zoo Brno v 15:30 rozsvítí vánoční strom. To ale nebude jediný bod v programu. Od 11 do 15 hodin si mohou děti zajít do výtvarných dílniček vyrobit vánoční dárky nebo si projít speciální čertovskou stezku. Mikuláš se svou družinou dorazí v půl druhé, následovat bude představení a předávání balíčků dětem od Mikuláše. Tento balíček je možné objednat předem. Jeho součástí je například čokoláda, perník, ovoce, arašídy, pastelky ze zoo a malé překvapení. Vánoční strom bude mít i letos speciální ozdoby, pomocí kterých budou moci lidé podpořit chov zvířat v Zoo Brno.

Druhá Mikulášská besídka bude určena onkologicky nemocným dětem

Ve středu dne 7. prosince se pak uskuteční 101. návštěva dětí z onkologického oddělení Dětské nemocnice a 23. Mikulášská besídka v areálu naší zahrady. Program proběhne v přednáškovém sále správní budovy, kde děti a další hosty přivítá ředitelka Radana Dungelová.

„Pravou vánoční atmosféru navodí studenti pedagogické fakulty Masarykovy univerzity zpěvem koled. S vánočním představení Zima ta nás obě láká vystoupí Brněnské písničkové tetiny, pro děti a hosty bude také připraveno pohoštění. Druhá část vánočního setkání se odehraje na prostranství před expozicí Beringie, kam za dětmi přijde Mikuláš, anděl a čert a obdarují je dárky,“ popsala program organizátorka za Zoo Brno Zuzana Sommerová.

A to rozhodně nebude vše. „Tradičně největší úspěch má setkání se zvířaty, které nemůžeme vynechat ani tentokrát. Chovatelé dětem přivedou poníky, lamy,“ uzavřela Sommerová.

Zoo Brno spolupracuje s Klinikou dětské onkologie Fakultní dětské nemocnice v Brně již od roku 1998. Návštěvy malých pacientů se konají od března do prosince, s přestávkou o letních prázdninách.

Autor: red Zdroj a foto: Zoo Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*