V Zoo Ostrava se narodilo mládě ohroženého šimpanze hornoguinejského. V sobotu mají páry vstup za polovic

Mládě šimpanze hornoguinejského přišlo na svět 6. února 2024. Jeho matkou je 19letá samice, která v Zoo Ostrava poprvé rodila v roce 2020. Jednalo se o první mládě kriticky ohroženého šimpanze, který se narodil v Pavilonu evoluce. Po čtyřech letech porodila své další mládě, o které pečuje stejně starostlivě jako o svého prvního potomka. Zoo navíc připravilo na sobotu valentýnskou slevu na vstupné pro páry.

Ve skupině je ještě jedno mládě, které se narodilo 21. srpna 2023 16leté samici, která byla rovněž prvorodičkou, ale svou mateřskou premiéru zvládá také velmi dobře. Pomohlo jí k tomu bezesporu to, že mohla vidět jiné samice, jak pečují o svá mláďata. Samice primátů nemají péči o mláďata vrozenou, ale učí se ji pozorováním starších samic.

Chovatelé do odchovu nijak nezasahují, vše nechávají na samicích a ostatních členech skupiny.  

Valentýnská sleva na sobotní vstupné

Pokud hledáte pro svou drahou polovičku netradiční dárek u příležitosti oslav svátku zamilovaných? Můžete ji pozvat následující sobotu do ostravské zoologické zahrady. Zamilované páry mohou využít zvýhodněné vstupné do zoo a zúčastnit se speciální komentované prohlídky zaměřené na partnerské soužití zvířat.

Každý zamilovaný pár, který v sobotu 17. února zavítá do Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava, zaplatí vstup pouze za jednu osobu. A samozřejmě se nemusí jednat jen o čerstvě zamilované, ale také páry, které spolu již nějakou dobu žijí. Kromě zvýhodněného vstupu se mohou zájemci tradičně těšit i na speciální komentovanou prohlídku, která bude zaměřená na partnerské soužití zvířat, jejich namlouvací praktiky a sexuální chování. Prohlídka začne v 10:30 hod. u vstupu do zoo, je v ceně vstupného a její předpokládaná délka je okolo dvou hodin.

Autor: red Zdroj a foto: Zoo Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*