Valašské Meziříčí se dočká rekonstrukce náměstí. Získá více zeleně i vodní prvek

Vizualizace nové podoby náměstí ve Valašském Meziříčí

Více zeleně, nové povrchy či mobiliář, ale také vodní prvek a pítko. Nejen to má přinést rozsáhlá revitalizace valašskomeziříčského náměstí. Dlouho očekávaný projekt s náklady přes 60 milionů korun odstartuje letos v létě.

Léta čekání jsou u konce

O nutnosti revitalizovat náměstí diskutovali už naši předchůdci na radnici. Jsem rád, že nám se podařilo tento záměr dotáhnout do zdárného konce a letos s tolik očekávanou a potřebnou opravou konečně začneme,“ uvedl starosta Robert Stržínek. Vzhledem k náročnosti prací a nákladnosti rozdělila radnice projekt do dvou let.

„Nyní ještě musíme vysoutěžit dodavatele. V částce 62 milionů korun je mimo jiné zahrnuto vybudování nových podzemních kontejnerových stanovišť na komunální a separovaný odpad, časové osy a stop T. G. Masaryka v centrální ploše náměstí či nezbytný záchranný archeologický průzkum,“ popsal starosta.

Rekonstrukce potrvá přes rok

V rámci revitalizace pak dojde rovněž k vydláždění komunikací, chodníků a zpevněných ploch náměstí žulovou dlažbou a kostkou. „Projekt také počítá se vznikem vodního prvku a pítka. Stávající javory a vánoční strom pak doplní osm vzrostlých stromů, chybět samozřejmě nebude ani nový mobiliář v podobě laviček, odpadkových košů či osvětlení,“ doplnila místostarostka Yvona Wojaczková.

Valašskomeziříčské náměstí, které je součástí městské památkové zóny, vzniklo zřejmě spolu s městem v druhé polovině 13. století. Je dlouhé 110 metrů a přibližně 60 metrů široké. Jeho revitalizace by měla být hotová do konce roku 2022.

Zdroj a vizualizace: město Valašské Meziříčí

Doporučujeme

4 Comments

  • Nebojte paní Michaelo, pokud je předpokládaná hodnota veřejné zakázky 62 mil. korun, musí se soutěžit v tzv. otevřeném řízení, takže kopletní postup výběru zhotovitele a smlouva s ním bude uveřejněna pro dálkový přístup v síti Internet.

   • Dobrý den,
    já se nebojím,jen chci být přesně informována.Víte i kdy proběhne řízení či zda již proběhlo..

   • S veřejnou zakázkou a otevřeným výběrem dodavatele si zkušený investor snadno poradí. Velká zakázka se rozdělí na několik menších a bude se realizovat postupně, po etapách.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*