Vánoční trhy ve Zlíně nakonec budou. Aspoň omezeně

V omezené míře, bez občerstvení či alkoholu, ale přesto. Vánoční jarmark ve Zlíně se měl původně konat již od 28. listopadu, ale platná opatření proti šíření koronaviru tomu učinila přítrž.

Jak potvrdil zlínský primátor Jiří Korec, uvolnění opatření dalo naději na konání vánočních trhů. „Jsem rád, že nám současná opatření dovolují uspořádat vánoční jarmark. Od soboty 12. prosince tak bude umožněn prodej řemeslných výrobků a balených potravin, které nejsou určeny ke konzumaci na místě. Možnost uspořádání jarmarku beru i jako určitou odměnu za zodpovědný přístup našich občanů při dodržování preventivních hygienických opatření a věřím, že i takto zkrácený jarmark přinese lidem radost a užitek,“ uvedl Korec.

Jarmark by se měl konat do 22. prosince. Vánoční atmosféru navodí reprodukovaná hudba. „Celkový počet stánků by se měl pohybovat okolo 30 kusů s tím, že musí být dodrženy dané rozestupy mezi stánky dle vládních nařízení. S využitím ostatního mobiliáře jakým jsou například barové pulty, stodoly či ohňové koše se bohužel nepočítá,“ doplnila Eva Manišová, vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací zlínského magistrátu.

Počítá se s doprovodným programem

Co se týče provozní doby jarmarku, prodej vánočního sortimentu a balených potravinářských výrobků se uskuteční od 9.00 do 18.00 hodin.

V rámci doprovodného programu je 22. prosince v plánu předávání betlémského světla s anděly na chůdách. Ve vybraných dnech bude hrát Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín hudební znělky z balkonu radnice. Pro děti se plánuje na náměstí umístit Zlínský vánoční express s tím, že bude zajištěna jeho pravidelná desinfekce. Doprovodný program podle vedení města není konečný. S ohledem na často se měnící epidemiologickou situace je vše řešeno operativně dle možností.

Zdroj a foto: město Zlín

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*