Ve věku 75 let odešel do fotbalového nebe kapitál mistrovské Zbrojovky Brno a reprezentant Rostislav Václavíček

Jsou zprávy, kterým se mysl zdráhá uvěřit. V těchto dnech nás bohužel navždy opustila jedna z největších postav brněnské fotbalové historie. Kapitán mistrovské jedenáctky, olympijský vítěz a především vynikající člověk, pan Rostislav Václavíček.

Rostislav Václavíček byl součástí Zbrojovky od října 1971. Je držitelem těžko překonatelného rekordu, když odehrál 280 prvoligových duelů v řadě bez přerušení. Nejprve v záloze, poté v obraně.

Součástí této obdivuhodné šňůry byla i mistrovská sezóna, na jejímž konci Václavíček jako kapitán pozvedl nad hlavu trofej pro nejlepší tým ligy. Poté skončili Brňané v lize i na druhé a třetí pozici. Se Zbrojovkou si vytáhlý obránce zahrál evropské poháry, včetně Poháru mistrů evropských zemí. I do čtyř velkých bitev vedl tým jako kapitán a Zbrojovka v soutěži zůstala neporažena. K tomu má ve sbírce trofejí také olympijské zlato z roku 1980.

V osmdesátých letech si Václavíček zahrál pod trenérem Masopustem v Belgii, po skončení kariéry působil jako trenér a funkcionář. V historii brněnské kopané zanechal opravdu nesmazatelnou stopu, nyní nás ale bohužel navždy opustil. Pane Václavíčku, odpočívejte v pokoji. Nikdy nezapomeneme…

Autor: resp Zdroj a foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*