Ve Vyškově začíná rekonstrukce autobusového nádraží. Z části bude zastřešené

Autobusové nádraží ve Vyškově - aktuální stav

Ve Vyškově v těchto dnech začíná plánovaná rekonstrukce autobusového nádraží. Staveniště už je předané, v pondělí začínají hlavní práce, uvedl v tiskové zprávě mluvčí radnice Michal Kočí. Práce vyjdou podle předchozích odhadů na desítky milionů korun. Bližší údaj firma Krodos Servis, která autobusové nádraží provozuje, neposkytla.

Výsledkem rekonstrukce má být především centrální zastřešení před výpravní budovou, úprava odjezdových ostrůvků a jejich zastřešení. Autobusová stání už nebudou orientovaná kolmo k hlavní budově.

Schéma nádraží se tedy razantně změní. Počítáme s dvanácti odjezdovými stáními, z nichž první budou pod centrálním zastřešením, a pak tři nástupní ostrůvky vždy se třemi stanovišti pro autobusy. Ostrůvky budou liniově zastřešené,” uvedl ředitel firmy Krodos Servis Petr Lhotský. Doplnil, že centrální zastřešení prostoru před budovou bude mít ocelovou konstrukci s centrálním prosvětlením. Úpravy se dotknou i hlavní budovy, kde se místnost řidičů přesune do jiných prostor. Zvětší se tak plocha čekárny. V plánu je také úprava parkovacích míst pro autobusy a pro služební auta.

Autobusové nádraží ve Vyškově získá zastřešení centrální části

Práce máme rozdělené na etapy, závěrečné stavební zásahy na plochách mají být hotové na konci října. Začínáme inženýrskými sítěmi a povrchy, následovat bude zastřešení nejprve ostrůvků, poté od září prostoru u hlavní budovy, v jehož případě hovoříme o zhruba tisíci metrech čtverečních,” uvedl Lhotský.

Stavební práce se uskuteční za provozu nádraží. Stěžejní práce jsou podle mluvčího radnice naplánovány na prázdninové měsíce, kdy je snížený provoz. Ukončení všech prací je v plánu do konce letošního roku.

O rekonstrukci autobusového nádraží ve Vyškově se hovoří několik let. Soutěž na dodavatele prací se uskutečnila loni, nabídky firem ovšem převýšily odhadovaný rozpočet. Projekt tak prošel revizí. Z něj zatím vypadl komerční objekt, ve kterém mají být služby pro cestující, například občerstvení. V letošních plánech není, počítá se s ním podle mluvčího radnice na příští rok.

Nádraží má nyní 16 odjezdových stání řešených formou ostrovních nástupišť. Denně nádražím jím projde na 10.000 lidí a projede jím zhruba 320 spojů.

Zdroj: ČTK Foto: Město Vyškov

Související články

Přečtěte si  Jihlava se dočká moderního dopravního terminálu. Správa železnic připravuje velkou rekonstrukci nádraží

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*