Vedení Jihlavy opustil Kuchyňa, na radnici je rušno

Libor Kuchyňa, dosavadní člen rady Jihlavy

Libor Kuchyňa překvapivě rezignoval na post radního Jihlavy. Své rozhodnutím zdůvodnil tím, že se mu dlouhodobě nedaří prosazovat své vize. Pokračuje tak rozpad uskupení Fórum Jihlava, z jehož řad pochází i primátorka Koubová.

Za rozhodnutím podle Kuchyni také stojí složité kombinování funkce s časově náročným civilním povoláním. Ve svém rezignačním dopisu také popsal, že se mu dlouhodobě nedaří prosazovat to, co je v souladu s jeho životním přesvědčením a volebními sliby.

Rezignací rovněž reagoval na nejednotnost uskupení Fórum Jihlava, za které kandidoval do jihlavského zastupitelstva. V závěru dopisu poděkoval všem aktivním Jihlavanům a přislíbil, že s pozice zastupitele bude nadále sledovat a podporovat fungování jednotlivých částí města.

Neprofesionální, kampaň

Kuchyňův způsob rezignace na post člena městské rady se nesetkal s kladnými reakcemi ze strany jeho kolegů. Hodnotí jej jako neprofesionální, nekolegiální a dokonce neslušný. Jihlavské primátorce Karolíně Koubové vadí zejména způsob informování, tento krok navíc přichází před koncem volebního období.

Za kandidáta Fóra Jihlava do rady označila Koubová zastupitele Jiřího Antonů, zastupitelstvo jeho volbu projedná 18. ledna. Za toto uskupení bylo do sedmatřicetičlenného městského zastupitelstva v roce 2018 zvoleno sedm lidí. Už dříve zastupitelstvo opustil Miroslav Tomanec, jeho nástupcem je právě Antonů. Koubová zároveň potvrdila, že Fórum Jihlava stále zůstává součástí radniční koalice.

Podle náměstka primátorky Martina Laštovičky za KDU-ČSL Kuchyňovy vize nabourávaly koaliční dohodu, kterou on sám ostatně odsouhlasil. Sám prý vždy podporoval jeho snahy o oživení městských částí. Kuchyňovo jednání naopak nepřímo označil za zahájení volební kampaně do podzimních komunálních voleb.

Zdroj a foto: město Jihlava

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*