Veletrhy Brno zaznamenaly rekordní zisk. Využijí ho k rozvoji areálu

Veletrhy Brno loni podle předběžných odhadů utržily kolem jedné miliardy korun, což odpovídá tržbám lichých let předchozích. Zisk má být rekordní díky prodeji podílu v hotelu Holiday Inn a pozemků dopravnímu podniku pro stavbu dopravního terminálu u pisárecké vozovny. Tyto peníze společnost využije na rozvoj veletržní činnosti, tedy na stavbu nového pavilonu a modernizaci některých starších pavilonů.

Ale i když hospodářský výsledek očistíme od uvedených transakcí, je hospodaření společnosti ziskové, a to víc, než jsme plánovali,” uvedl generální ředitel Jiří Kuliš. Na dobrém výsledku se podílely především největší veletržní akce loňska, tedy strojírenský veletrh a bezpečnostní veletrh IDET.

V plánu je stavba nového pavilonu D

Intenzivně se připravuje stavba pavilonu D, který se propojí se starším pavilonem C, jenž získá díky tomu nové využití. Přípravné stavební práce by měly začít už letos, samotná stavba přibližně za rok. Hotový pavilon by měl být k dispozici pro veletrh Techagro na jaře 2022. “Zároveň počítáme s výraznější revitalizací pavilonu B. Naším cílem je vytvořit na jižní straně areálu ucelený komplex pavilonů B, C, D a E, které budou splňovat požadavky na moderní veletržní plochu a budou moci samostatně hostit menší a střední veletržní akce,” uvedl Kuliš.

Již dříve představená vizualizace nového pavilonu D

Nová multifunkční hala

Veletrhy také spolupracují s městem na přípravě stavby multifunkční haly v západní části areálu. “Naším cílem je, aby nová infrastruktura sloužila dobře hale i výstavišti. Především v době, kdy se na něm konají největší veletržní akce a čelí největší dopravní zátěži,” řekl Kuliš.

Očekává se silný rok

Letošní sudý rok bude patřit opět k veletržně silnějším. Na jaře se uskuteční veletrh zemědělské techniky Techagro. “V sudých letech je největším oborovým veletrhem v Evropě a pravidelně zcela zaplní výstavní areál včetně venkovních ploch. Zájem firem už je nyní i o podzimní strojírenský veletrh,” uvedl Smetana.

U některých tradičních veletrhů nastane řada změn, které vycházejí vstříc zájmu vystavovatelů i návštěvníků. Lednové veletrhy cestovního ruchu doplní velký food festival. Veletrh se také výrazněji propojí s cestovatelským festivalem Go Kamera. Výrazně se rozšíří i oblíbený Motosalon. Jeho součástí bude mistrovství světa v přestavbách motocyklů i český šampionát stuntriderů, tedy kaskadérů na motorkách. Tradiční potravinářské veletrhy Salima se přesunou do příznivějšího dubnového termínu a také se spojí s rozšířeným gastronomickým festivalem.

Přečtěte si  Čtvrtý ročník projektu Milostivé léto cílí na dluhy klientů u zdravotních pojišťoven

Na podzim by se měl uskutečnit veletrh dřevozpracujícího průmyslu WoodTec, který byl po dohodě s klíčovými vystavovatelskými svazy přeložen z roku 2019.

Zdroj: ČTK Foto: BVV, Martin Strachoň / Wikimedia Commons

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*