Velké Meziříčí začíná s rekonstrukcí centra. Náměstí se stane skutečným místem pro setkávání a sdílení zážitků

Po letech otálení se město Velké Meziříčí rozhodlo pro komplexní rekonstrukci Náměstí a přilehlých ulic. Tento zásadní krok byl nezbytný, neboť většina infrastruktury pod povrchem je zastaralá a překročila svou životnost. Tento významný projekt představuje pro město zásadní zásah do jeho středu a má za cíl zlepšit jak estetický vzhled, tak funkčnost městského jádra.

Návrh počítá s tím, že nové centrum města bude hodně podobné tomu, na které byli občané zvyklí – jen bude všechno nové a mnohem hezčí. Asi největší změnou bude daleko méně parkujících aut přímo na náměstí, které tak přestane připomínat parkoviště u obchodního centra. Náměstí se stane pěší zónou, kde bude na prvním místě chodec. Přitom ale zůstane možnost parkování zachována – v ulicích Radnická a Komenského, a také v areálu Svitu. Návrh zároveň počítá s tím, že areál Svitu bude s náměstím propojený pro chodce.

Náměstí v novém kabátě bude velmi příjemným místem pro setkávání a kulturní akce, kterých neustále přibývá. Je zde místo pro stánky, trhy, kulturní představení i zahrádky kaváren a restaurací. Lípy, které jsou pýchou města, zůstanou na svém místě a navíc do celého centra přibudou desítky dalších stromů. Na velké ploše před radnicí budou mlžítka a trysky pro radost dětí i osvěžení všech. Obě dominanty, tedy radnice a kostel, získají nové nasvícení.

Dlažba a obecně prostorové uspořádání centra oddělí místa pro auta, místa pro lidi i reprezentační místo před radnicí. Celková rekonstrukce Náměstí a okolních ulic tak připraví centrum města na to, k čemu má skutečně sloužit – na setkávání a sdílení společných zážitků, na skutečný život ve městě.

Autor: red Zdroj a foto: Město Velké Meziříčí

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*