VIDEO: Konec brněnské ostudy. Podchod pod hlavním nádraží získá novou tvář

Vizualizace nové podoby podchodu pod brněnským hlavním nádražím

Denně tudy projdou tisíce lidí. Jde ale o zážitek, který rozhodně nebudí příjemný dojem. Podchod pod hlavním nádražím platil dlouhou dobu za jedno z nejošklivějších míst v Brně. Podle vedení města teď přijde změna.

“Mám radost, že rok poté, co jsme získali podchod do majetku města, už máme návrh na jeho proměnu,” informoval na svém Facebooku první náměstek primátorky Petr Hladík s tím, že studii budoucí podoby podchodu vypracovala Kancelář architekta města Brna.

Prosvětlenější a příjemnější

“Prostor pojmuli moderně. Měl by být prosvětlený a zejména přehlednější,” pospal Hladík. Oprava podchodu podle něj proběhne nezávisle na plánovaném přesunu hlavního nádraží.

Obchody a služby zůstanou, jen se zvýší kvalita a zmodernizuje zázemí. “Chceme se u nich také vyvarovat vizuálního smogu tak, aby zapadly do celkové přeměny,” dodal náměstek primátorky.

“Rozhodně je potřeba do podchodu přinést světlo, přímo ho propojit s nástupišti vlaků výtahy, zmodernizovat zdejší obchody do podoby pasáže nebo přidat informace o odjezdech vlaků a tramvají,” dodal Michal Sedláček, ředitel Kanceláře architekta města Brna.

Autor: pjk, foto: KAM Brno

Doporučujeme


6 Comments

  1. Ale článek zmiňuje podchod, který nebyl ten úplně původní. Ten nejstarší byl opravdu úzký, kratší, byl blíže ku vstupu do budovy pošty a později v něm byla jen skupina stánků vietnamských prodejců. To byla ta původní Myší díra neboli Myšina. S téměř kruhovým průřezem. Ta pozdější “myšina” už vůbec nepřipomíná Myšinu ani po, ani před rekonstrukcí. Co se s tou starší Myšinou stalo? Jsou v ní ještě asijské stánky?

      • Ano, to je ta pravá Myší díra! Ne ta, co je na vizualizaci v článku jako nová podoba “Myší díry” (po rekonstrukci). Takže ta stará dobrá Myšina je sice památkově chráněná, ale zaskládali ji asijským textilem a hrozí její vypálení jak tunelu v Kaprunu. To je pěkné nadělení… Kdysi jsem tak jako student nutil lidem, co “valili” z vlaků, vstupenky na Velkou cenu Československa, která byla dlouhé roky zařazena v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů. Lístky šly v Myšině celkem na odbyt 🙂 Dnes to už všechno není pravda, tehdejší stát se rozpadnul, Myšinu brněnští konšele zapírají a nahrazují jinou, asfalt na automotodromu už se taky rozpadá, závody MS motocyklů teď rádi uspořádají v Maďarsku a Velkou cenu MS vozů F1, pro kterou byl původně okruh v Brně stavěn, teď vesele pořádají přátelé ve Štýrském Hradci jako Velkou cenu Štýrska. Mimochodem Štýrsko má třetinu obyvatel jak Morava a jejich zemské hlavní město necelých 300 tisíc. Na “zalistovací” poplatky si však úspěšně seženou, na rozdíl od nás na Moravě…, kde nemáme ani na motorky, čert ví proč.

        • odpověď na vaši poslední větu ( opravdu nejsem čert 🙂 ) : protože nemáme Moravu – protože nemáme vlastní samosprávu jako Štýrsko. Otázka má znít PROČ SI NAŠI PŘEDCI MORAVANÉ NECHALI UKRÁST VLASTNÍ ZEMI – PROČ SOUČASNÍ MORAVANÉ NEJSOU SCHOPNI SI VLASNÍ ZEMI VYBOJOVAT ZPÁTKY !

          • Na obě Vaše otázky je celkem obtížné odpovídat. Moje řečnická informace z předešlého, “čert ví proč”, byla jen inspirována starým moravským, “za každým Čechem, stojí čert s měchem”.

    • Myšina je tam furt, i s hadrama, botama a batohama ☺. Otázkou je, jestli se s rekonstrukcí podchodu nezruší.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*