VIDEO: Na jižní Moravě se objevilo tornádo, místní ho natočili

Na jihu Moravy se objevilo další tornádo. Místním se ho podařilo natočit na mobil.

Jižní a západní část Moravy v pondělí odpoledne a večer zasáhly silné bouřky. Lanžhotem se dokonce prohnalo malé tornádo, které místní natočili na mobil. Vítr zde poničil střechy domů i auta. Hasiči hlásí celkově desítky výjezdů.

Není to ani rok, co jižní část Moravy mezi Břeclaví a Hodonínem zasáhlo silné tornádo. Na začátku tohoto týdne se objevila nová hrozba. Podle meteorologů se s největší pravděpodobností jednalo o malé tornádo. Místním se ho podařilo natočit.

“Včerejší večerní bouře na jižní Moravě přinesla na 99.9 % malé tornádo. Podle videí jde krásně vidět, že předměty letěly směrem nahoru. O dowsburn se jednat nemohlo, protože by určité věci letěli směrem dopředu,” informoval Michal Viktorýn, autor facebookové stránky Počasí online Morava.

Meteorologové přímo na místě potvrdili, že se opravdu jednalo o tornádo. „Na 99 procent můžeme říct, že to bylo tornádo o rychlosti odhadem okolo 150 kilometrů za hodinu,“ konstatoval Petr Münster z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Dokládají to podle něj škody typu vyvrácených statnějších stromů. „Na domech nebyly škody tak velké, popadaly tašky nebo části střech,“ dodal meteorolog.

(video: Milena Zonygova)

(video: Jana Mrázová)

Autor: pjk, foto: redakce

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*