VIDEO: Ostravská zoo hlásí dva roztomilé přírůstky

Malí servalí bratři v ostravské zoo.

Ve výběhu servalů v Zoo Ostrava mohou návštěvníci nově vidět dvě roztomilá mláďata. Malí bratři mají po konci pobytu ve vnitřních prostorech a rostou do krásy.

“Jedná se o třetí mláďata, která pár servalů odchovává. V prvních dvou případech porodila samice této malé kočkovité šelmy po jednom mláděti – poprvé v roce 2019, podruhé v roce 2020. Obě to byly samičky, které matka úspěšně odchovala,” informovala tisková mluvčí ostravské zoo Šárka Nováková.

Velmi dobře si vede i se samčími dvojčaty. První týdny trávila samice s mláďaty téměř výhradně ve vnitřních prostorech, ale nyní už mohou návštěvníci celou servalí rodinu pozorovat ve výběhu nedaleko Pavilonu indických zvířat.

Serval se vyskytuje v Africe. Obývá travnaté savany a rád se zdržuje i v blízkosti vod, kde může lovit i žáby a ryby či dokonce plameňáky. Lovu v trávě je přizpůsoben delšími končetinami. Díky nim a dlouhému krku může zvednout hlavu až do výše 75 cm nad zem. Obratně loví nejen drobné savce, ale i ptáky – když vyplašený pták vzlétne, vyskočí za ním až 2 m vysoko a chytne ho v letu. Žije samotářsky, se samicí se samec potkává pouze krátce v období rozmnožování. V lidské péči se často i samec podílí na výchově, a rodina tak může zůstávat do dospělosti mláďat spolu. Dožívá se až 20 let. Velmi vzácně může vytvářet černou formu srsti.

Hrátky servalích bratrů zachycuje video.

Zdroj: Zoo Ostrava, foto: Monika Vlčková, video: Enrico Gombala

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*