VIDEO: V Olomouci svítí Naděje. Rozsvěcování proběhlo natajno

Vánoční strom na Horním náměstí už svítí

Vánoční strom na Horním náměstí v Olomouci už září. Z výtvarné soutěže vzešlo jméno velmi příznačné současné době – Naděje. Vedení města se rozhodlo rozsvítit strom v neděli brzy ráno, aby se vyhnulo problémům s příliš početným davem.

Olomoucký primátor Mirek Žbánek připomněl, že jméno Naděje už vánoční strom v minulosti nesl, podle něj to ale v současné situaci není na překážku.

„Ačkoli toto jméno už olomoucký vánoční strom před několika lety měl, v letošních návrzích se objevilo znovu a nám pro tuto dobu přišlo opravdu nejvhodnější. Celá republika, všichni občané, prochází v letošním roce velmi nelehkým obdobím, které na nás klade velká omezení jak v pracovním tak soukromém životě. V této době je více než kdy jindy potřeba naděje a víry, že vše zlé se v dobré obrátí a život se opět vrátí do běžných kolejí,“ řekl primátor.

Školáci se zapojili do soutěže navzdory složité situaci

Vítězný návrh přišel od Kateřiny Švestkové ze 3.B ZŠ Mozartova. Letos se však ocenění dočkala i další dvě výtvarná zpracování, a to adventní kalendář s bylinnými čaji ze 4.C FZŠ Hálkova za originálně pojatý nápad a stromeček Koronavírek od Bibiany Telíškové ze 3.B ZŠ Mozartova za jedinečné výtvarné zpracování.

„I přesto, že školy měly distanční výuku, přišlo návrhů mnoho, přes devadesát. Toho si moc ceníme. Samozřejmě se objevila i jména, která reflektují současnou podivnou dobu, jako třeba Kovídek, Koronavírek a podobně. A ačkoli byly návrhy moc pěkně zpracované, dohodli jsme se, že právě kvůli době, ve které se teď nacházíme, by mělo jméno stromu lidem přinášet světlo a naději,“ objasňuje situaci kolem vybírání jména vedoucí oddělení kultury Radim Schubert.

Rozsvěcovalo se natajno

Letos se vánoční strom rozzářil ve velmi netradičním čase. Vedení města se pro nedělní šestou ráno rozhodlo, aby se vyhnulo problémům s příliš početným davem na náměstí.

„Avizovali jsme, že strom rozsvítíme o první adventní neděli, ale nechtěli jsme, aby se na náměstí srocovalo velké množství lidí, kteří by v podvečer čekali na rozsvícení. Proto jsme zvolili časné ráno, aby Olomoučané alespoň na videu nepřišli o ten krásný moment rozzáření stromu do tmy,“ vysvětlil primátor.

Přečtěte si  Tkalcovna zůstane dominantou, slibuje vedení Frýdku-Místku. V areálu textilky vzniknou byty
Rozsvícení vánočního stromku na Horním náměstí v Olomouci

Zdroj, foto a video: město Olomouc

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*