
V pondělí nad ránem třicetiletý řidič nezvládl ve vysoké rychlosti průjezd Husovickým tunelem v Brně a převrátil auto přes střechu. Měl přitom nejen 2,3 promile alkoholu v krvi, ale i obrovské štěstí. O incidentu informovala v tiskové zprávě Policie ČR.
Podnapilý řidič měl obrovské štěstí
Jen díky obrovskému štěstí třicetiletý muž nejenže nehodu přežil, ale ani nezpůsobil další havárie. V danou dobu totiž naštěstí v tunelu nebyl skoro žádný provoz.
Proč k nehodě došlo, bylo přivolaným policistům zřejmé po provedené dechové zkoušce. Řidiči naměřili hodnotu téměř 2,3 promile alkoholu. Podezřelý je tak z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Policie: není to jediný případ v okolí
Podle policistů však nebyl sám, kdo v posledních dnech usedl za volant pod vlivem alkoholu. O uplynulém víkendu měli na pilno i policisté z Rajhradu. Jen během dvou hodin v sobotu ráno přistihli pět podnapilých řidičů. Ve většině případů řidiči nadýchali hodnoty okolo půl promile. Dalších pět provinilců nachytali rajhradští policisté v neděli nad ránem.
Zdroj a video: Policie ČR
2,3 promile v žíle udělá svoje, ještě štěstí, že si tento žíznivý Moravan pro svůj nácvik vybral vhodnou chvilku.