VIDEO: Vsetínské nádraží se promění k nepoznání

Vizualizace nového nádraží ve Vsetíně

Vlakové nádraží ve Vsetíně platí za jeden z nejnevzhlednějších železničních objektů na východě Moravy. Dlouho očekávaná rekonstrukce začne v druhé polovině roku. Půjde na ni přes dvě miliardy korun.

Nádraží čeká zásadní změna

Součástí rekonstrukce vlakového nádraží, kterou připravuje Správa železnic, je demolice stávající a stavba nové výpravní budovy. V budoucnu bude sloužit jako společný terminál pro vlakovou i autobusovou dopravu. Myslí se také na bezbariérový přístup na vyvýšené peróny. Pod kolejištěm pak mají být vybudovány dva podchody. Jeden přímo pod nádražím s vyústěními v městské části podzemního parkoviště a v lokalitě bývalé Delty Na Lapači, druhý poblíž budovy VZP, krerý nahradí stávající železniční přejezdy U Křivačkárny a na ulici Štěpánská. Ty budou zcela zrušeny.

Železničáři také plánují stavbu parkovacího domu v místě bývalé „zbrojovácké“ železniční vlečky, stejně jako nové silniční propojení železničního překladiště v zadní části lokality Na Lapači s budoucí okružní křižovatkou na silnici I/69 v Rokytnici před Kotovem.

Správa železnic informovala, že práce zahájí v druhé polovině letošního roku, hotovo by mělo být koncem roku 2024.

Město upraví prostor kolem nádraží

Podle vedení vsetínské radnice město veškeré aktivity se Správou železnic koordinuje, na rekonstrukci vlakového nádraží bude totiž navazovat svými úpravami přednádražního a zanádražního prostoru. V přednádražním prostoru Vsetín plánuje přesun autobusového nádraží blíže k nově postavené výpravní budově a stavbu příjezdové komunikace k ní. Stávající křižovatku u polikliniky pak má nahradit kruhový objezd. V zanádražním prostoru u vyústění podchodu je v plánu stavba záchytného parkoviště.

Podívejte se na video popisující všechny změny vsetínského nádraží a blízkého okolí

Zdroj: město Vsetín, Moravia Consult, Správa železnic, foto a video: Moravia Consult/Správa železnic

Doporučujeme


1 Comment

  1. Naprosto zpackáno! 1.nástupiště s jednou obousměrnou kolejí a jednou slepou. 2nástupiště s dvěma obousměrnými kolejemi. Na Vsetíně jsou v současnosti tyto spoje. Dva provozuje Ariva : Vsetín-Velké Karlovice, Vsetín- Bylnice, České Dráhy provozují Vsetín- Přerov. ŽSR provozuje expesy Praha-Slovensko a Slovensko-Praha. To je 5 spojů a 4 nástupní místa. A to je uvažována výstavba trati Vsetín-Zlín. A navíc nějaká rezerva. Jak to tam chtějí umístit. Myslel někdo?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*