Vláda vyhlásila nouzový stav, omezila vánoční trhy a hromadné akce

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš na tiskové konferenci

Dosluhující vláda Andreje Babiše po mimořádném jednání rozhodla o vyhlášení nouzového stavu od dnešní půlnoci. Výrazně také omezila hromadné akce, vánoční trhy i provoz restaurací.

Vláda v demisi na dnešní odpolední tiskové konferenci oznámila, že od půlnoci začne v České republice opět platit nouzový stav. Trval má po dobu třiceti dnů. Přijala také nová opatření, která budou platná od pátečních 18 hodin.

Restaurace, bary či kluby budou muset od pátku zavírat ve 22 hodin. Zakazuje se konzumace alkoholu na veřejnosti. V obchodních centrech bude možné pouze vzít si jídlo s sebou. V jídelních zonách nebude konzumace povolena.

Na hromadné akce typu oslav, večírků či plesů bude moci od pátku maximálně sto lidí. Pohřby zůstávají bez omezení. Sportovní utkání může od pátečních 18 hodin navštívit nanejvýš tisíc lidí.

Vláda také od pátečního večera zakázala konání vánočních trhů s výjimkou prodeje stromků a kaprů.

Babiš: povinné očkování je na místě

Podle premiéra Andreje Babiše je nevyhnutelné povinné očkování některých profesí a věkových skupin. Pravděpodobně by se mělo jednat o osoby starší 60 let, k diskuzi je limit 50 let.

Zdroj a foto: Vláda ČR

Doporučujeme

2 Comments

  1. Správné rozhodnutí sice opožděně , ale správné ! Pokud by byl zemský systém tak na situaci která nastala mohl hejtman Moravy reagovat a vyhlásit NS pro Moravu už před týdnem. Bohužel ” muselo ” se čekat až bude 28 000 nakažených za den , situace se stane neudržitelnou a rozhodne Praha.

    • Samozřejmě máte pravdu, ale když se lidé budou chovat jako blbci, tak ani hejtman Moravy s tím nenadělá nic.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*