Brněnské VUT slaví 120 let. V sobotu otevře fakulty veřejnosti a uspořádá festival

Program na fakultách a součástech si mohou užít i rodiny s dětmi | Autor: Igor Šefr

Letošní 120. výročí založení Vysokého učení technického v Brně si univerzita připomene v sobotu 25. května 2019 nejen hudebním festivalem Pojďme slavit spolu! Ten se uskuteční od 15:00 v areálu Kolejní 7 v blízkosti Palackého vrchu. V tento den se konají také Zlaté promoce absolventů po 50 letech.

Na festivalu vystoupí i Richard
Müller nebo Barbora Poláková

Hlavní akcí dne bude hudební festival, který začne od 15 hodin v areálu Kolejní 7, napravo od Vědecko-technického parku prof. Lista. Vstup je volný a kromě hlavních headlinerů se můžete těšit i kapely studentů a zaměstnanců VUT. Mezi hlavní vystupující patří Richard Müller, Barbora Poláková, N.O.H.A. nebo Portless feat. Henry D. Návštěvníci se dočkají také světelné show a na místě budou k dispozici stánky jednotlivých fakult či součástí. V případě postupu našich hokejistů na mistrovství bude na místě zajištěna také projekce hokejového utkání.


Hudební festival je pro všechny zájemce zcela zdarma | Autor: archiv VUT

Vyzkoušejte si kybernetický útok

„Pro všechny zájemce budou mít fakulty a součásti VUT od 11. do 15. hodiny otevřené dveře, aby se mohli podívat nejen na to, jak tyto prostory vypadají, ale také se seznámit s tím, co zajímavého se na fakultách řeší a nad čím naši vědci bádají,“ 

Například Fakulta strojního inženýrství zve ve 14 hodin na přednášku oblíbeného matematika Miloslava Druckmüllera o expedicích za zatměním Slunce. K vidění bude na fakultě např. výstava 100 let letectví či prezentace studentských týmů TU Brno Racing, Pneumobil Racing Team, Chicken Wings a rovněž studentské dílny 3D tisku strojLAB. Na speciální LabTour, kde je omezená kapacita, se musí zájemci předem registrovat.

Návštěvníci Fakulty informačních technologií si budou moci vyzkoušet, jak vypadá kybernetický útok, jak funguje interaktivní pískoviště či jak je možné prohlížet fotky ve virtuální realitě.

Celý program, včetně festivalu, je přístupný široké veřejnosti zcela zdarma. Kompletní program festivalu najdete na webu vut.cz/festival a seznam dalších připravovaných akcí pro letošní rok na www.120letvut.cz.

Autor: red, VUT

Související články

Přečtěte si  Hledají se Rychlé šípy! Legendární parta se letos skrývá v Brně, Prostějově či Krnově

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*