Vydařená premiéra trenéra Machálka. Zbrojovka Brno přehrála Varnsdorf 4:1

Zbrojovka - Varnsdofr 4:1

Fotbalisty Zbrojovky Brno poprvé vedl v ostrém zápase nový trenér Miloslav Machálek a premiéru zažil úspěšnou. Jeho svěřenci díky gólové smršti v prvním poločasu s přehledem přehráli Varnnsdorf. Nový trenér, který před deseti dny přišel do Zbrojovky z Líšně zařadil do úvodní sestavy i dva své bývalé svěřence Kršku a Přichystala. Zvláště u posledně jmenovaného se mu sázka na “své koně” vyplatila.

Domácí se pod novým trenérem chtěli předvést, jako první si však gólovou šanci vypracoval Varnsdorf. Rohový kop Bredy se stáčel přímo ke vzdálenější tyči a Floder měl co dělat, aby míč v cestě do branky zastavil. Na straně domácích poprvé zahrozil agilní Růsek, jehož rána minula břevno. Další šance se začaly tvořit s blížící se třicátou minutou. Nejprve se po rohu jen těsně neprosadil Růsek a posléze se už skóre měnilo. Po Šumberově pokusu se k míči dostal Jakub Přichystal a efektním způsobem posunul ukazatel skóre ve prospěch domácích.

Srovnat mohl po rychlé akci Ondráček, ale výborný Floder si s jeho pokusem poradil. A záhy přišel trest. Prudký Eismannův centr z levé strany našel úplně volného Antonína Růska, jehož zakončení nemohlo být jiné, než gólové. Další branku mohl přidat v devětatřicáté minutě Šural, ale hlavou zamířil těsně nad branku. Domácí příznivci však zakrátko opět slavili. Po faulu na Přichystala ukázal rozhodčí Cihlář na značku pokutového kopu. Jeho zahrání si vzal na starost Ondřej Vaněk a nedal svému skorojmenovci, brankáři Vaňákovi, žádnou šanci. Poločas tak ovládla Zbrojovka poměrem 3:0.

Ve druhé půli nahradil nevýrazného Kršku Štepanovský. Jako první se po chybě obrany Varnsdorfu tlačil do zakončení s chutí hrající Přichystal a od druhého zásahu v zápase jej dělilo jen opravdu málo. Stačila však chvilka nesoustředění domácích a Varnsdorf udeřil.. Na konci rychlé akce hostí stál David Breda, který poslal míč za bezmocného Flodera. Okamžitě mohl odpovědět střídající Adam Fousek, ale nadvakrát nezvládl ve svém úniku překonat Vaňáka v bráně Varnsdorfu.

V sedmasedmdesáté minutě zahrozil hostující Micovčák, jehož rána naštěstí pro Brno zamířila mimo. Zbrojovka se v závěrečných minutách snažila o zvýšení skóre a nepříliš daleko tomu byl Adam Fousek, který z velké dálky provětral Vaňákovy rukavice. Definitivní podobu dal výsledku Jakub Přichystal, který si našel výborný centr Štepanovského a v pádu usměrnil míč za záda gólmana.

I když zápas vyzníval jednoznačně, trenér Machálek viděl značné rezervy. “Soupeř předváděl zajímavý, běhavý fotbal. Nebylo lehké je zastavovat, Jiří Floder nás v první a druhé půli podržel. My bychom mohli hrát daleko přímočařeji, hráči to ještě nemají tolik v sobě. Až se v tomto zlepšíme, můžeme být ještě nebezpečnější i s ohledem na to, jaké typy útočníků máme.” Chválu směřoval také na nováčka v základní sestavě Přichystala: “Kuba Přichystal odvedl výborný výkon, přidal kvalitu, která mu doposud scházela. Nachystal se výborně a jsem za to rád.” Trenér Machálek však nacházel rezervy v defenzivní hře týmu: “Kolega náš výkon označil jako top, pro mne je to ale pořád syrové, neprezentujeme se pořádnou dávkou bezpečnosti směrem dozadu, tam jsme zranitelní. K tomu mám výhrady a o tom ještě budeme hovořit.

Brno – Varnsdorf 4:1 (3:0)

Branky: 30. a 84. Přichystal, 35. Růsek, 43. Vaněk z pen. – 68. Breda. Rozhodčí: Cihlář – Vitner, Vodrážka. ŽK: Bláha (Varnsdorf).

Brno: Floder – Sedlák, Šural, Kryštůfek, Eismann – Krška (46. Štepanovský), Bariš, Vaněk (75. Magera), Šumbera (55. Fousek) – Růsek, Přichystal. Trenér: Maléř.

Varnsdorf: Vaňák – Rudnytskyy, Lehoczki, Ngimbi, Heppner – Bláha, Kubista – Barac, Kocourek (76. Novák), Breda (70. Schön) – Ondráček (46. Micovčák). Trenér: Oulehla.

Diváci: 2539

Autor: red Zdroj a foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*