Výsadba 20 tisíc stromů u Olomouce. Dobrovolníci pomohou pacientům trpícím cystickou fibrózou

Ilustrační foto

Nezisková organizace Crosspoint Olomouc organizuje ve spolupráci s Lesy města Olomouce a statutárním městem Olomouc netradiční lesní benefici. Účastníci pomohou vysadit 20 tisíc sazenic. Za každý vysazený strom v lese postiženém kůrovcem pošlou Lesy města Olomouce a statutární město Olomouc pět korun na konto Crosspoint Tobě. Tím společně s dobrovolníky podpoří pacienty trpící cystickou fibrózou.

Cílem je spojit záchranu lesa a pomoc s léčbou

Lesní benefice Stromy Tobě proběhne v lese v Březové u Litovle o nadcházejícím víkendu 12. – 13. října, následně pak v neděli 20. října a 3. listopadu. Lesy města Olomouce a statutární město Olomouc přitom dávají výsadbě lesa dobročinnou myšlenku. Pětikoruny, které ušetří výsadbou každého stromu díky pomoci dobrovolníků, budou věnovány na konto Crosspoint Tobě. Výtěžek z benefice pak podpoří léčbu pacientů s cystickou fibrózou a dalšími chronickými nemocemi ve Fakultní nemocnici Olomouc.

„Naším záměrem je dát lidem možnost získat bližší vztah k zachráněnému lesu. Třeba pak budou za pár desetiletí svým dětem a vnoučatům ukazovat, že právě tento kousek lesa sami vysazovali. A navíc tím dobrovolníci podpoří konto Crosspoint Tobě a nemocné děti. Osobně neustále vnímám potřebu pacienty s touto zákeřnou nemocí podporovat. Věřím, že na benefici dorazí dvě stě dobrovolníků, podaří se vysadit plánovaných dvacet tisíc sazenic a my tak předáme na konto Crosspoint Tobě sto tisíc korun,“ řekl primátor Miroslav Žbánek.

Lidé se mohou zapojit prostřednictvím registrace na stránkách stromytobe.cz. Tam také najdou podrobnější informace.

Za šest let spolek pomohl více než pěti miliony korun

Crosspoint Olomouc je nezisková organizace, která podporuje rodiny dětí trpící cystickou fibrózou a jinými chronickými nemocemi. Crosspoint je partnerem Fakultní nemocnice Olomouc a pracuje pod záštitou primátora statutárního města Olomouc. Spolupráce je dlouhodobá a systematická.

Díky příspěvkům dárců mohla organizace pro Dětskou kliniku nakoupit speciální přístroje usnadňující léčbu dětí nemocných cystickou fibrózou nebo podpořila ozdravné tábory spolku Alergo. Pomoc poskytla také komunitnímu centru pro seniory Archa, spolupracovala s charitativní organizací ADRA a s Dětským fondem OSN UNICEF. Za šest lest své existence Crosspoint pomohl potřebným více než pěti miliony korun především od dárců z řad firem.

Přečtěte si  Revitalizace vodohospodářského uzlu v Nedakonicích zvýší ochranu před povodněmi a umožní migraci ryb

Konto pomáhá rodinám v těžké situaci

Protože se ale k podpoře pacientů s cystickou fibrózou hlásilo stále více jednotlivců a vybraných škol, založil Crosspoint v letošním roce konto Crosspoint Tobě, které vzniklo jako okamžitá sociálně zdravotní pomoc pro děti s cystickou fibrózou a jejich nejbližší. Cílem sbírky je pomoc rodině v těžké životní situaci, která je s nemocí spjata. Pomoc je poskytována finančními prostředky nebo pomůckami, které si rodina sama nemůže dovolit.

Finanční prostředky na konto se získávají díky zapojení dobrovolníků do dobročinných štafet na Olomouckém půlmaratonu, nákupu vstupenek na Adventní benefiční koncert a dalším aktivitám. Vybrané peníze již nyní putují do poslední koruny potřebným, uvedla ředitelka spolku Ester Rážová.

Zdroj: město Olomouc, foto: pixabay.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*