Vyškov kraluje MSFL. Postup? Uvidíme po podzimu, říká trenér Trousil

Jan Trousil, trenér MFK Vyškov

Fotbalisté Vyškova prožívají parádní start do sezony MSFL. Ze tří dosavadních zápasů získali devět bodů a kralují tabulce. Svěřenci trenéra Jana Trousila se tak rázem zařadili mezi aspiranty na postup.

Před dvěma lety postoupili z MSFL do Fortuna národní ligy fotbalisté Líšně, které v minulém ročníku napodobilo Blansko. „Mají tan pana Mertu, který fotbalem žije. Nebyla to náhoda,“ řekl Trousil. „Teď to třeba budeme my, ale uvidíme. Je tady okolo nás hodně klubů a není to jednoduché,“ dodal.

Vyškov patří k favoritům soutěže, o postup se ale chtějí ucházet i jinde. Silný tým má Frýdek-Místek, ambiciózní jsou rezervy Baníku nebo Olomouce. „Uničov je dlouho spolu, sílu mají Petřkovice nebo Rosice. Nahoře bude i Kroměříž. Mančaftů je tady hodně,“ vyjmenovává favority letošního ročníku Trousil.

Jsme na dobré cestě

Vyškov v úvodním kole vyhrál ve Vrchovině, poté uspěl ve Znojmě a doma porazil i Dolní Benešov. „Těžší zápasy nás však čekají. Kluci jsou každopádně na dobré cestě, a pokud budou i nadále tak poctiví, tak to bude dobré. Uvidíme, jak se na nás připraví další týmy,“ uvedl bývalý obránce, který nejdelší část své kariéry působil v Brně.

Svěřenci trenéra Trousila každopádně navázali na velmi dobrou přípravu. „Připravovali jsme se dva měsíce. Sehráli jsme dost přáteláků a kluci vypadali velmi dobře,“ řekl Trosuil, který je velmi spokojený i s kádrem, který má k dispozici: „Kluci zůstali pohromadě, navíc jsme vhodně doplnili.“ Do Vyškova přišel na hostování ze Zbrojovky Moučka, odkud dorazil i Jambor, z Třince přišel Nieslanik, z Prostějova Dittmer, z Blanska Sedlo a z Velkého Meziříčí Simr.

Postup? Není to priorita

Sezona je teprve na začátku a nikdo neví, co s tímto ročníkem udělá koronavirus. „My tady máme dva cíle. Jedním z nich je výchova mladých hráčů, kteří se pak posouvají do profesionálního fotbalu. Nechceme, aby k nám chodili pro peníze, ale aby byli hladoví a aby se u nás později mohli i prodat. Tím druhým je pak postup,“ uvedl kouč Trousil.

Vedení klubu však na Trousilův tým netlačí. „Třeba to může klapnout letos, třeba za rok, uvidíme. Každopádně chceme hrát pěkný fotbal, aby to bavilo nás i diváky. To pak přiláká i manažery,“ dodal.

Přečtěte si  Udělali jsme krok k tomu, abychom zachránili ligu, věří v Opavě

Uvidí se po podzimu

Vyškov jde v současné době první cestou – tedy výchovou mladých hráčů. „Už ale mají svou kvalitu. I s nimi se nám ten postup může povést, i když to nyní není priorita,“ řekl trenér Trousil.

O tom, zda Vyškov bude letos cílit na posun do Fortuna národní ligy, zřejmě rozhodne pohled na tabulku po konci podzimu. „Chceme hrát nahoře a uvidíme, kdo každý tam bude a jaké ty týmy budou mít ambice,“ prohlásil Trousil. „Po podzimu uvidíme, jakou cestou se vydáme. Jestli budeme kluky posouvat dál, nebo budeme blízko špici a pak se to přehodnotí,“ uzavřel.

Autor: pes Foto: MFK Vyškov

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*