Vyškov má na ligu, říká trenér Zlínska. Po cizincích chce češtinu

Otrokovičtí fotbalisté, hrající v loňské sezóně pod názvem SK Kvítkovice letos vstoupili do Moravskoslezské ligy pod novou značkou FC Zlínsko. A nezačali vůbec špatně! Po čtyřech odehraných kolech jsou v popředí tabulky. Na kontě mají deset bodů, navíc ještě ani jednou neinkasovali. V úterý však schytali pohárovou facku od Vyškova.

S Vyškovem doma Zlínsko prohrálo 1:5, výsledek byl ale pro domácí krutý. „Chtěli jsme si to s nimi rozdat na férovku, nahoru dolů. Druhý poločas byl vyrovnaný, možná jsme byli i lepší, ale nezachytili jsme začátek,“ řekl pro zpavyzmoravy.cz trenér Zlínska David Rojka.

Za druhou půli jste musel své svěřence pochválit, že?

Druhý poločas se musel líbit. Nehráli jsme v bloku, snažili jsme se být aktivní. Máme silný tým. Škoda, že nám nevyšel začátek. Z pěti gólů jsme dostali čtyři z brejků. Jejich kluci z Afriky jsou extrémně rychlí, každopádně s naší předvedenou hrou jsem spokojen.

Nemohl na hráče v úvodu dolehnout tlak? Přeci jen, o Vyškovu se teď hodně mluví.

Nemyslím si, že to bylo nervozitou. Spíš koncentrací. Udělali jsme nějaké změny v sestavě, kluci takto spolu ještě nehráli. Vyškov má však kvalitu. Mají vynikající levou stranu i útok, podle mě mají na první ligu.

Už v pátek vás čeká zápas v Hranicích. Nebojíte se, jak to hráči zvládnou?

Já jsem na to zvyklý. Přišel jsem tady na jaro, kalendář byl nahuštěný, ale kluci jsou trénovaní a dobře fyzicky připraveni. Navíc je začátek sezony. Taky jsme rozložili síly, šanci dostanou i další hráči. Každopádně do Hranic jedeme vyhrát, jiná cesta není.

Začali jste skvěle, teď jste ale dvakrát ztratili. Nemůže vás to přibrzdit?

Hráčům věřím, kvalita na MSFL je tady velká. Proti každému hrajeme stejně, chceme vyhrávat. Někteří hráči ovšem možná trochu spadnou a budou hrabat víc než hrabali naposledy s Hodonínem (0:0). Něco málo tomu chybělo, ta ztráta nás mrzela.

Hrajete útočně, přesto jste v MSFL nedostali ještě ani jeden gól. To vás musí těšit.

Nebývalo to tady zvykem. Máme však hodně silné stopery i středové hráče, nahoře jsou běhaví útočníci. Soupeři se k nám těžko dostávají. Zodpovědně bráníme standardky, sami jsme navíc aktivní. Uvidíme, jak dlouho ta série bude pokračovat. Jsem pokorný, ale doufám, že co nejdéle.

Týmu jste se ujal během jara, teď jsou ale výkony i výsledky daleko lepší. Sedlo si to tak, jak jste si přál?

Hodně jsme posílili. Čtyři hráči odešli, další čtyři přišli. Dobře jsme to doplnili, kluci taky dobře trénují. Máme konkurenceschopných 15 hráčů. Když předtím někdo přišel do hry z lavičky, tak šla kvalita ohromně dolů, teď to tak ale není. Když uděláme změny, tak je náhrada rovnocenná. Kdo nastoupí, ten hru oživí. Kluci ví, jak chci hrát – aktivně, nahoře, presujeme, nikdy nezalézáme. Chci, ať náš fotbal baví diváky i hráče. To je posune nejvíc.

Teď jste první. Kde byste se rádi viděli na konci sezony?

Přečtěte si  Rosice se trápí. Deka? Musíme být trpěliví, říká trenér Čuhel

Chceme hrát nahoře, ale jsme na začátku. Jdeme zápas od zápasu. Každopádně bychom rádi byli v elitní sedmičce, rozhodně už nechceme hrát o záchranu.

V kádru máte i několik cizinců. Jak se vám s nimi pracuje?

Nabádám je, ať se učí česky. Něco už umí, hodně věcí kreslíme. Myslím, že to, co po nich chceme, chápou. Ale musí pracovat na angličtině.

Plánujete ještě nějaké posily?

Teď k nám přišel Srb Kostič, je to krajní hráč, jeví se dobře. Ještě musí potrénovat, ale zapadne. Taky se vrací Marek Vintr, který kvůli trestu dlouho stál.

V létě bylo hodně rušno okolo změny názvu klubu. Proč k ní vlastně došlo?

Bylo to kvůli sporům s městem. Proto se teď jmenujeme neutrálně. Fanoušci nás ovšem stále berou jako Kvítkovice. Jezdí s námi i ven, hodně nám pomáhají. Název Zlínsko je spíše formální, zatím se s tím nikdo ještě tolik nesžil.

Autor: resp

Tabulka MSFL

  Tým Z V R P Skóre B
1 SK Uničov 4 3 1 0 13:2 10
2 FC Zlínsko 4 3 1 0 8:0 10
3 FC Hlučín 4 3 1 0 11:4 10
4 FC Baník Ostrava B 4 3 1 0 7:3 10
5 TJ Start Brno 4 3 0 1 6:4 9
6 FK Hodonín 4 2 2 0 3:1 8
7 FK Fotbal Třinec B 4 2 1 1 9:7 7
8 FC TRINITY Zlín B 4 1 3 0 5:4 6
9 1. SC Znojmo FK 4 0 4 0 6:6 4
10 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 4 1 1 2 5:10 4
11 FC Slovan Rosice 4 0 3 1 3:5 3
12 ČSK Uherský Brod 4 0 3 1 1:5 3
13 TJ Tatran Bohunice 4 1 0 3 4:9 3
14 MFK Frýdek-Místek 4 0 2 2 5:7 2
15 1. FC Slovácko B 4 0 2 2 4:6 2
16 MFK Karviná B 4 0 1 3 5:10 1
17 SK Hranice 4 0 1 3 5:11 1
18 FK Blansko 4 0 1 3 2:8 1

Více o Moravskoslezské fotbalové lize najdete na webu msfl.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*