Vyškov získal posilu z Baníku. Trenér po mě chce velké věci, přiznal Fulnek

Vyškovské fotbalisty dnes čeká jeden z vrcholů sezony. V rámci čtvrtfinále MOL Cupu nastoupí na hřišti Slavie, kde se pokusí zabojovat o senzaci. V akci by měl být taky Jan Fulnek, jehož Vyškov přivedl na hostování z Baníku Ostrava.

Vyškov jde do jara plný ambicí. A taky s několika posilami. Jendou z nich se stal dvaadvacetiletý krajní obránce Jan Fulnek, který hrál na podzim v MSFL za Baník B. „Vyškov má ambice. Přišel jsem hlavně kvůli kariérnímu růstu. A taky, abych si vybojoval místo v sestavě,“ řekl v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz.

Kdy se vám z Vyškova ozvali?

Bylo to v listopadu, stihl jsem tady i jeden přátelský zápas proti Znojmu. Myslím, že jsem se ukázal dobře a mohl jsem zůstat i na přípravu.

Měl jste i jiné nabídky?

Ne, to ne.

Vyškov je ve druhé lize hodně sledovaným klubem. Vnímal jste ho?

Ano a docela dost. Předtím tady nebyly takové ambice, ale teď se drží nahoře. Je tady skvělý týmový duch, v kabině je velká pohoda, což je zásadní. Sice je tady dost cizinců, ale vše funguje skvěle. Navíc tady cítíte ambice na postup.

Jan Fulnek ještě v dresu Baníku Ostrava

Myslíte si, že na postup můžete dosáhnout?

Máme to v hlavách, ale víte, jak to je. Po třech kolech může být vše jinak.

Jak se vám pracuje pod trenérem Trousilem?

Skvěle! Má na mě velké nároky, směrem dopředu i dozadu. Je třeba plnit to, co po mě chce. A on po mě chce velké věci. Dává mi prostor, abych se posouval, za což jsem mu vděčný.

Věříte si na základní sestavu?

Věřím, každopádně člověk nikdy neví. Všechno se může rychle změnit.

Jak zpětně hodnotíte podzim v B týmu Baníku?

S kluky v Baníku jsme vždy měli nejvyšší ambice. Mířili jsme na postup, ke kterému nás vedl i trenér. Myslím, že se nám to dařilo, na Kroměříž jsme ztratili jen pět bodů. Držím klukům palce, aby hráli pořád nahoře.

Jak moc vám chybělo do baníkovského áčka?

V áčku Baníku jsem absolvoval letní přípravu pod panem Vrbou. Za příležitost jsem vděčný, ale neměl jsem moc velkou šanci. Mohl jsem ukázat, co ve mně je, zahrál jsem si, ale do týmu jsem se nedostal.

Jak jste se pod trenérem Vrbou cítil?

Nemám nic, co bych mu vytkl. Přišel jsem jako mladý, dostal jsem šanci a učil jsem se od zkušených. Dělal jsem, co jsem mohl, byla to skvělá zkušenost. No a taky jsem nosil pití a balony.

Jan Fulnek

Myslíte, že se do Baníku ještě vrátíte, nebo je to pro vás uzavřená kapitola?

To je těžká otázka. Rád bych řekl, že ano, ale netuším, co bude. Dívám se na malé krůčky, kterými jdu postupně nahoře. Důležité je, co mám teď před sebou. Tedy čtvrtfinále MOL Cupu proti Slavii a nedělní start druhé ligy v Táborsku.

Autor: resp Foto: MFK Vyškov, FC Baník Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*