Z moravských Ivančic do Paříže: Kudy vedla cesta Barbory Krejčíkové

Barbora Krejčíková, dvojnásobná vítězka letošního French Open

Barbora Krajčíková dnes patří mezi nejopěvovanější sportovkyně z České republiky. Tenisový double na French Open jí zajistil nesmrtelnou slávu. Na samém počátku kariéry rodačky z Brna stál poctivý trénink v nedalekých Ivančicích.

Světová tenisová hvězda se narodila roku 1995 v Brně. Její dospívání a první sportovní krůčky jsou spojeny s nedalekými Ivančicemi, kde vystudovala Gymnázium Jana Blahoslava. S tenisem začala ve třech letech na zdejších kurtech, kam s maminkou doprovázela svého staršího bratra Petra. “Tenis mě od začátku moc bavil. Celé odpolední hodiny jsem běhala kolem tenisové zdi a snažila se trefit prkýnkem do tenisáku,” vzpomíná Krejčíková na svém oficiálním webu.

Prvních pár let v létě hrála tenis jen o zeď a v zimě si párkrát pinkala ve školní tělocvičně. “Až později jsem se dostala na antukový tenisový kurt, kde se o mě staral můj první trenér pan Antonín Ondra. Nejvíce času se mi věnovala mamka, která se mnou poctivě docházela na kurty každý den odpoledne,” vrací se ke svým začátkům mladá moravská sportovkyně. Její trenérkou se později stala další rodačka z Brna, grandslamová vítězka Jana Novotná, která zemřela před čtyřmi lety po prohraném boji s rakovinou. Současným trenérem Krejčíkové je Petr Kovačka.

Krejčíková se svou dlouholetou tenisovou kolegyní Kateřinou Siniakovou

Hvězdou od juniorky

Již v rámci juniorské kariéry se stala expertkou na čtyřhru. Dlouhodobě spolupracuje s Kateřinou Siniakovou, se kterou nasbírala řadu vrcholných ocenění včetně letošního pařížského Grand Slamu. V říjnu 2018 ovládla žebříček WTA ve čtyřhře.

Vrcholného okamžiku kariéry dosáhla na proběhnuvším pařížském grandslamovém turnaji Roland Garros, když ve finále dvouhry porazila ruskou tenistku Pavljučenkovovou. Záhy přidala zmíněné vítězství ve čtyřhře.

Autor: pjk, foto: Facebook Barbora Krejčíková

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*