Z Olomouce jsem žádnou nabídku nedostal, říká Pavel Zavadil

Pavel Zavadil
Pavel Zavadil

Na podzim byl znovu hodně vidět. Pavel Zavadil svými výkony táhl Opavu, která přezimuje čtrnáctá. Jeho výkony neunikly ani pozornosti kouče Olomouc Radoslava Látala, který pronesl, že mít jednačtyřicetiletého záložníka v týmu, tak je Sigma úplně někde jinde. „Zaregistroval jsem to. My jsme se znali už jako hráči a vnímám ho i jako trenéra. Víme o sobě, ale žádnou nabídku jsem nedostal. Uvidíme, jak se můj fotbalový život bude vyvíjet dál, teď ale chci být co nejdřív fit a v plné síle,“ říká Zavadil, který podzim nedohrál kvůli zranění.

Jak jste na tom nyní? Budete na jaro fit?

Uvidíme, rehabilituji, léčím se, jezdím na pravidelné kontroly a dostávám plasmu do kolene, která by měla hojení urychlit. Musím mít i trochu štěstíčka a doufám, že brzy zase budu moct hrát. Uvidíme, jestli stihnu začátek, nebo budu připravený později. Lepší se to, ale budu potřebovat čas.

“kdyby to tak šlo dál, tak se těžko zachráníme”

Opavě podzim příliš nevyšel, Slezan ale nakonec nepřezimuje poslední. Je to velká úleva?

Poslední sice nejsme, jenže pouze o bod, což je skoro stejné. Samozřejmě je lepší být čtrnáctý než poslední, ale stále máme na čem pracovat a hlavně co napravovat. Bodů totiž máme málo, a kdyby to tak šlo dál, tak se těžko zachráníme. V zimě se musíme vzchopit, pořádně zapracovat a na jaře to otočit.

Pavel Zavadil opouští hru se zraněním kolene v zápase s Mladou Boleslaví 23. 11. 2019

Co musíte během jara změnit, abyste se vyhnuli bojům o záchranu?

Je potřeba si vyhodnotit, co nám dosavadní průběh sezony dal, co bylo dobře a co špatně. Musíme navázat na ty dobré věci a taky je třeba, abychom posílili. Ne však do kvantity, ale do kvality. Tak si to sice představuje každý tým, ale u nás je to nezbytné. Já to cítím tak, že potřebujeme dva nebo tři hráče do základní sestavy. Musíme dobře potrénovat, nachystat se a vymyslet plán na jaro.

Opava v průběhu sezony vyměnila trenéra. Jak se to na hřišti a v kabině projevilo?

Když se týmu nedaří, tak většinou skončí trenér a místo něj přijde nový. Nějaký rozdíl tam určitě je. Myslím si však, že za posledního půl roku se tady toho událo tolik, že je třeba všechno hlavně stabilizovat, najít správný klid na práci a soustředit se jen na naši hru. Musí se udělat vše pro záchranu, aby se Opava mohla dále budovat a aby hrála v lize důstojnou roli.

Přečtěte si  Na jubilejním dvacátém ročníku motocyklového závodu Slovácký okruh padl traťový rekord

“nejlépe je mi na hřišti, kde je moje místo”

Umíte si představit, že dokončíte kariéru v Opavě, nebo ještě můžete odejít jinam?

To zatím nevím. Záleží na mém zdraví. Mám tady smlouvu do léta a uvidíme, co bude. Pořád se cítím dobře a nejlépe je mi na hřišti, kde je moje místo. Mám kvality na to, abych si své místo obhájil, a stále mám i stejnou motivaci.

Řadu let jste také strávil v Brně, kde na vás fanoušci nezapomněli. Spousta z nich si dokonce myslí, že kdybyste z klubu neodešel, tak by Zbrojovka nespadla. Sledujete ji stále?

Zbrojovku mám v srdci. Byl jsem tam pět let a to je dlouhá doba života. Odvedl jsem tam, myslím, dobrou práci, která byla vidět. Když jsem tam byl, tak se nám liga vždy povedla udržet, i když to nebylo jednoduché. Jsem s nimi v kontaktu, mám na Brno vzpomínky, vnímám je, sleduji a přeji jim, ať se zase brzy dostanou nahoru.

Myslíte, že se jim to povede už letos?

Myslím, že do Fortuna ligy patří, a podle mě je to i na dobré cestě, že by se zase mohli vrátit. Ale uvidíme, je to ošidné, a pokud druhou ligu nevyhrajete, tak je to těžké. Prvoligové týmy totiž mají větší kvalitu.

Pavel Zavadil ještě v dresu Zbrojovky Brno
Pavel Zavadil ještě v dresu Zbrojovky Brno

Teoreticky se klidně může stát, že byste v případné baráži narazili na Brno s Opavou. Jak byste to vnímal?

To by bylo zajímavé. Ke Zbrojovce mám jiný vztah než k ostatním, ale udělal bych vše pro to, aby Opava zůstala v lize. Tady jsem doma, cítím se tady dobře a Brno by bylo soupeřem jako každý jiný.

Pavel Zavadil (* 30. dubna 1978 Olomouc) je fotbalový záložník, momentálně působící v SFC Opava. Po sezoně 2016/17 přestoupil z FC Zbrojovka Brno do tehdy druholigového týmu SFC Opava se kterým vybojoval návrat do první ligy. V zahraničí působil na klubové úrovni v Izraeli, Řecku a Švédsku.

Autor: pes Foto: SFC Opava a FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*