Zábavní věděcký park VIDA! láká tatínky a dědečky na volný vstup

VIDA! Science centrum Den otců
VIDA! Science centrum v Brně oslaví Den otců volným vstupem pro tatínky a dědečky.

Zábavní vědecký park VIDA! v Brně oslaví Den otců 21. června volným vstupem pro tatínky a dědečky v doprovodu dětí. Program proběhne v duchu Divokého západu. Provozovatelé parku, organizace Moravian Science Centre Brno, o tom informovali v tiskové zprávě.

Oslava Dne otců v duchu Divokého západu

„V neděli 21. června zveme všechny tatínky s rodinami, aby si u nás užili svůj den. Tentokrát bude oslava v duchu Divokého západu. Naučíme se dorozumívat kouřovými signály, přivolat barevný déšť, rýžovat zlato, lovit lasem, ale třeba i rozpoutat tornádo,“ láká na program jeho hlavní organizátorka Monika Hojdanová.

Součástí Dne otců ve VIDA! budou podle ní i workshopy, kde si zájemci vyrobí indiánskou členku, kovbojský klobouk nebo lapač snů. „Díky speciální sadě také rozezvučíme tradiční americké plodiny, jako jsou brambory, rajčata nebo kukuřice. Budete překvapení, jaké vydávají tóny,“ doplnila Hojdanová.

Návštěvníky čekají nové exponáty i kino

Ve venkovní expozici čekají na návštěvníky nové exponáty. Akustické uši, tlaková fontána, hučící kámen, kreslení slunečními paprsky – to jsou ukázky některých z nich. Za příznivého počasí tu na Den otců proběhne střelba z luku, lovení lasem nebo rýžování zlata.

Na venkovním pódiu se také několikrát během dne odehraje představení s pokusy Aqua et Ignis věnované odvěkému boji ohně s vodou. „K návštěvě určitě doporučuji i naši Bastlírnu – prostor pro kutily ve vnitřní expozici. Vyrobíte si tu různé indiánské hry,“ upozornila Hojdanová.

Několikrát denně se bude v Divadle vědy promítat nový 3D film Dinosauři, který odhalí Antarktidu jako dávný domov pravěkých ještěrů. Po obědě mohou zájemci zhlédnout i úspěšný „hlodavčí western“ Pidiobři.

VIDA! science centrum je zábavní vědecký park pro popularizaci a podporu vědy v Brně se stálou interaktivní expozicí. Doprovodný program zahrnuje představení s vědeckými pokusy a speciální programy pro školy i veřejnost. Science centrum sídlí v prostorách bývalého pavilonu D na brněnském výstavišti. Pro veřejnost bylo otevřeno roce 2014. Provozovatelem VIDA! je Moravian Science Centre Brno.

Zdroj a foto: Moravian Science Centrum Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*