Začala rekonstrukce olomoucké Plecharény. Stadion hokejových Kohoutů dostane novou střechu

Hokejový stadion HC Olomouc, lidově zvaný Plecharéna

Plecharéna, legendární stánek olomouckých hokejových kohoutů, dostane novou střechu. Hokejisty na stadionu už vystřídala stavební firma. Rekonstrukce, která podle vedení klubu nesmí ohrozit příští hokejovou sezónu, musí být hotová za devadesát dní. Stavba přijde na 32 milionů korun. 

Stavební firma si převzala staveniště a zahájila přípravu rekonstrukce, která má být u konce 1. srpnu. Kompletní oprava znamená odstranění původní dřevěné konstrukce střechy, kterou nahradí ocelová varianta. Novou střechu vytvoří ocelové vaznice, trapézový plech, cetris desky a izolace. Krytinu pak kotvená měkčená PVC fólie v tloušťce jednoho a půl milimetru.

Rekonstrukce nijak nezmění vzhled ani rozměr budovy stadionu. „Varianta nepočítá se zvedáním stávající konstrukce, ale zpevňuje její vnější kryt a zvyšuje i její nosnost. Otevírá tím cestu i k možné velké rekonstrukci celého areálu do podoby multifunkční haly podle původního projektu architekta Roberta Štefky. Chtěli jsme, aby to bylo řešení koncepční a přitom realistické,“ uvedl olomoucký primátor Mirek Žbánek.

„Sledujeme ovšem i negativní trend v daňových příjmech města v souvislosti s dopady současné situace. V tomto kontextu proto věcně vnímáme i projekty, se kterými přicházejí soukromí investoři, s nimiž jsme připraveni debatovat o všech nabízených variantách,“ dodal primátor.

Podle vedení města bylo prioritou zajistit podmínky pro pokračování extraligového hokeje v Olomouci. Rozhodli jsme se pro takové řešení, které zároveň co nejméně omezí fungování haly a sportovních klubů, které se bez ní neobejdou,“ zdůraznil investiční náměstek Martin Major. Rekonstrukce střechy přijde na více než 32 milionů korun. Na stavbu střechy město zároveň požádalo o dotaci z programu Národní sportovní agentury.

Současný stav stadionu je nevyhovující, pro pokračování extraligového hokeje v Olomouci je nutná celková rekonstrukce.

O budoucnosti stadionu se povedou jednání

Při rozhodování o rekonstrukci se vedení města důkladně zabývalo všemi variantami, promýšleli jak budoucnost zimního stadionu, tak i situaci rozpočtu města. „V této chvíli na celkovou projektovou dokumentaci budoucí multifunkční haly dopracováváme projekt a probíhá stavební řízení. Bavíme se o stavbě za více než miliardu korun a s přilehlými investicemi to bude ještě o několik stovek milionů více, proto jsme se rozhodli postupovat právě po těchto dílčích opravách zimního stadionu,” vysvětlil primátor Žbánek.

Přečtěte si  Olomouční radní podpořili variantu výstavby multifunkční haly na ulici Velkomoravské ve spolupráci se soukromým investorem

Dalším krokem ke zlepšení podmínek nejen pro hokejisty je podle něj i chystaná druhá ledová plocha, která vznikne výstavbou malé haly a to v režimu koncesního řízení, které vedení města připravuje.

V Plecharéně, kde olomoučtí hokejisté slavili svůj titul, se nyní kromě extraligového hokeje hraje také hokej mládežnický, amatérský a sledge-hokej, prostor zde má krasobruslení i bruslení veřejnosti.

Zdroj: město Olomouc

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*