Zájem o očkování se prudce zvyšuje, centra hlásí plno

Nemocnice na Moravě zaznamenaly prudký vzestup zájmu o vakcinaci proti nemoci COVID-19. V očkovacích centrech se rychle naplňují termíny. Většinou jde o třetí dávky, nezřídka ale také o vůbec první dávku.

Naplnění kapacit hlásí například v brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny. “Všechny termíny v očkovacím centru pro registrované přímo v nemocnici máme tento týden plné, jedná se především o třetí dávky. Například dnes je to kapacitní strop tohoto centra, celkem 450 lidí,” informovala mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Lidé čekají i přes hodinu

Svatoanenská nemocnice také provozuje očkovací centrum pro neregistrované v OC Olympia. “V sobotu podali naši zdravotníci v Olympii celkem 569 dávek, z toho jednorázový Janssen 260, zbytek Pfizer. Neděle celkem 460 , z toho 220 Janssen,” uvedla Lipovská. O předchozím víkendu přitom nemocnice podala přibližně o polovinu méně dávek.

Podle Lipovské nemocnice na vzestup zájmu o očkování zareagovala posílením personálu v Olympii. “Prostory nejsou nafukovací, takže toho navíc moc dělat nemůžeme. Tvoří se fronty, lidé čekají i přes hodinu,” doplnila mluvčí.

Otevíráme další covidové oddělení

V Nemocnici u svaté Anny je momentálně hospitalizováno 21 pacientů s nemocí COVID-19. “Šest je na umělé plicní ventilaci, dva pacienti jsou na JIP, všichni v těžkém stavu. Z těchto pacientů v těžkém stavu je pouze jeden plně očkovaný a jeden naočkovaný částečně,” upřesnila Lipovská. Zbývající pacienti jsou na covidovém oddělení ve středně těžkém a lehčím stavu, osm z nich není očkovaných, jeden částečně.

Nemocnice již v minulém týdnu otevřela jedno izolované covidové oddělení. “Konkrétně na dermatovenerologické klinice. Zítra jsme nuceni otevřít další, a to na II. interní klinice,” uzavřela Lipovská s tím, že nemocnice prozatím neomezuje plánované operace.

Zdroj a foto: FNUSA

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*