Zámek Lednice chystá nové návštěvnické centrum, otevře se příští rok

Zámek Lednice

Od května 2020 bude návštěvníkům zámku Lednice, nejnavštěvovanější památky na jihu Moravy, otevřeno nové moderní interaktivní návštěvnické centrum, které bude umístěno v “Jízdárnách”, bezprostředně sousedících se zámkem. Nahradí dosavadní multifunkční centrum.

“Národní památkový ústav si je vědom velkého handicapu v podobě dosavadního nedostatečného návštěvnického zázemí na zámku Lednice. Velikost a umístění prostor, kde jsou dosud umístěny pokladny a provizorní prodej suvenýrů, již dlouhou dobu neumožňoval poskytovat návštěvníkům služby v potřebné kvalitě,” uvedl ředitel NPÚ v Kroměříži Petr Šubík.

Zámek potřebuje větší prostor pro odbavení návštěvníků

Lednický zámek, který je na seznamu kulturního dědictví UNESCO, navštíví ročně přibližně 400.000 lidí. Nové návštěvnické centrum nabídne větší prostor, více pokladen pro rychlejší odbavení, prostornější prodejnu suvenýrů, toalety a malé občerstvení.

“Základním bonusem nového zázemí je jeho velikost, která několikanásobně předčí dosavadní malé prostory pokladen a návštěvníkům konečně poskytne patřičný komfort. Současně s novým návštěvnickým centrem bude ve druhém patře ‘Jízdáren’ zřízeno nové provozní zázemí, historický archiv s badatelnou, část poslouží pro činnost zájmových spolků,” uvedl Šubík.

Nové návštěvnické středisko nahradí multifunkční centrum

Jízdárny byly před osmi lety opraveny za půl miliardy korun s využitím evropských dotací. Nové multifunkční centrum se otevřelo před pěti lety a nabídlo kongresové sály a učebny. Jeho provoz ale museli partneři sdružení doplácet.

NPÚ podle Šubíka počítá s tím, že členové sdružení Multifunkční centrum zámku Lednice budou moci prostory stále využívat k účelům, ke kterým sloužily posledních pět let. Nové turistické centrum se má otevřít se začátkem další turistické sezóny, tedy 1. května příštího roku.

Zdroj: ČTK, zámek Lednice, foto: zámek Lednice

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*