Zámek Lešná po rekonstrukci otevřel. Návštěvníci se podívají do dříve nepřístupných míst

S prvním prázdninovým dnem se po rekonstrukci návštěvníkům opět otevřel Zámek Lešná, který je součástí areálu zlínské zoo. Na prohlídkové trase na návštěvníky čekají dvě novinky, poprvé je umožněn vstup do doposud zapovězených částí vybraných pokojů. Během prázdnin první prohlídka začíná v 9.30, poslední pak v 16.30. V pondělí poslední návštěva zámku nabídneme v 15.30. Prohlídky probíhají v půlhodinových intervalech. 

Během čtyřicetiminutové návštěvy je možné prohlédnout 11 bohatě vybavených pokojů. Na návštěvníky čeká řada překvapení a kuriozit, například stříbrný poklad, egyptská mumie nebo luxusní koupelna s vířivkou. K nejatraktivnějším místnostem patří zámecká jídelna a knihovna. „Dominantu jídelny tvoří bohatě zdobený nástolec, na který se spotřebovalo 23 kg stříbra. V letošním roce díky úpravě prohlídkové trasy jej budou moci návštěvníci obdivovat z bezprostřední blízkosti. V knihovně pak poprvé umožníme blízký přístup k nejcennějším předmětům zámeckých sbírek. Věříme, že pro milovníky historie to bude mimořádný zážitek,” přiblížila změny Romana Bujáčková, vedoucí marketingu. 

Psali jsme: Zámek Lešná bude mít novou střechu. Vrátí se do podoby z konce 19. století

Zámek Lešná patří k nejmladším šlechtickým sídlům na Moravě. Pohádková stavba, ve které se mísí novorenesance s novogotikou, se švýcarským stylem i s jistou dávkou novobaroka, je dokonalou ukázkou života šlechty na začátku dvacátého století. Původní majitelé zámku, hrabata Seilernové, si nechali v letech 1887 – 1893 vystavět přepychové sídlo vybavené vším komfortem své doby, včetně vodovodu, ústředního topení, domácího telefonu, prostorných koupelen a splachovacích toalet. Výjimečně dochované interiéry s původním nábytkem a bytovými doplňky okouzlí každého návštěvníka. Důležitou součástí interiéru je i zajímavá sbírka předmětů z celého světa. Najdete tu práce ze slonoviny, ebenu, teakového dřeva, ale také antické a egyptské vykopávky. V nejkrásnějším Sále předků také probíhají svatební obřady.

Autor: red Zdroj a foto: Zoo Zlín

Související články

Přečtěte si  Devadesát let Vranovské přehrady: Slavíme výročí významného vodního díla

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*