Zbrojovka dál zbrojí. V boji o ligu ji pomůže reprezentant Ondřej Vaněk

Ondřej Vaněk

Až téměř kritická situace v úvodu nové sezony přiměla vedení brněnské Zbrojovky k doplnění kádru, po kterém fanoušci volali. Po posilách z první ligy Pázlerovi a Šmídovi tentokrát došlo i na hráče s reprezentační zkušeností Ondřeje Vaňka.

Osminásobný reprezentant a odchovanec klubu Ondřej Vaněk se s týmem připravuje už víc jak týden. Nejprve se spekulovalo o možném zahraničním angažmá, ale nakonec Ondra překvapivě posílil Zbrojovku. Na transferu se dnes dohodl klub, hráč, i jeho zastupující agentura ISM. Čeká se jen na dokumenty z Ruska, kde Vaněk poslední tři roky působil.

Na devětadvacetiletého záložníka již čeká dres s číslem 90. “Udělám vše pro to, abych klubu pomohl tam, kam patří, tedy do první ligy. To je můj hlavní cíl a smysl mého rozhodnutí,” řekl Ondra po podpisu smlouvy.

Nad otázkou, před kolika lety ze zbrojovky odcházel se musel chvíli zamýšlet: “Tuším před třinácti. Většinu hráčů z kabiny si pamatuju spíše jako protihráče, jen s Pazlim jsem se potkal v mládeži Slavie na intru, ale v Brně už trénuju tři týdny, z toho poslední týden s áčkem, takže už kluky vesměs znám líp,” doplnil Vaněk.”

Brněnský odchovanec s bohatou i kontroverzní hráčskou minulostí

Ondřej Vaněk fotbalově vyrostl v rodném Brně, odkud v osmnácti letech zamířil do Slavie a zde si také odbyl, proti Zbrojovce, ligovou premiéru. Působil také v Jablonci, Kayserisporu, Plzni a poslední tři roky strávil v ruské Ufě. V nejvyšší domácí soutěži nastřádal dohromady 123 ligových zápasů, vstřelil 16 branek. V Ufě ve 44 duelech skóroval devětkrát. Dres národního týmu oblékl v osmi zápasech včetně kvalifikační bitvy o světový šampionát v Itálii. V roce 2017 figuroval jako svědek v souvislosti s drogovou aférou bývalého hráče pokeru Vítězslava Meišnera.

Autor: red Zdroj a foto: fczbrno.cz

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*