Zbrojovka klíčový zápas zvládla. Brankami Přichystala otočila nepříznivý stav a přezimuje na třetí příčce

Pro Zbrojovku byl poslední podzimní zápas klíčový, protože jí los v prvním kole odvet přisoudil lídra soutěže FK Pardubice. Bylo jasné, že těžké utkání na půdě východočechů mnohé napoví o šancích Brňanů na postup. Zbrojovka nezačala vůbec dobře, když brzy inkasovala. Dvěma góly ale duel otočil Kuba Přichystal a Brňané tak na závěr roku vydřeli důležitou výhru!

Pardubice do utkání vstoupily velice aktivně, čehož rychle využili. Hned v 11. minutě totiž Michal Hlavatý našel přesnou přihrávkou mezi obránci Pavla Zifčáka, jehož obstřel skončil v síti a hráč, který je v Pardubicích na hostování z Olomouce, se radoval z prvního gólu ve druhé lize.

Vedení ale domácím vydrželo jen sedm minut. To odcentroval z levého křídla Adam Fousek a jeho centr uklidil do sítě Jakub Přichystal.

Hra se odehrávala především ve středu hřiště a jednotlivé šance byly spíše ojedinělé. V jedné z nich se ve 33. minutě zjevil Jakub Přichystal, který svým lobem těsně minul branku Šmída. Boj na hřišti pokračoval a v závěru poločasu vidělo 2192 přítomných diváků třetí gól. Po nedorozumění v obraně domácích totiž hlavou znovu úřadoval Jakub Přichystal. Zbrojovka tedy ještě do poločasu otočila skóre na 2:1.

Ve druhé půli se domácí snažili něco udělat s výsledkem a hosté spíše bránili, moc šancí však k vidění nebylo. Tu asi největší měl v 87. minutě Martin Šejvl. Domácí stoper vystřelil po rohu zpoza vápna a Floder se musel pořádně natáhnout, aby míč vyrazil na roh.

Zbrojovka se nakonec ubránila a může slavit vítězství na půdě Pardubic, které doma padly poprvé od dubna 2018. Zbrojovka tak notně zamíchala kartami na čele tabulky. Bodově se dotáhla na třetí pražskou Duklu. Na vedoucí celek ztrácí 4 body a na druhou Jihlavu pouhý bod. Čelní pětku doplňuje Hradec Králové, který ztrácí na Brňany také bod. Jarní část soutěže tak slibuje velké drama.

Pardubice – Zbrojovka Brno 1:2 (1:2)

Branky: 11. Zifčák – 18. a 44. Přichystal. Rozhodčí: Petřík – Hájek, Kotík. ŽK: Černý, Jeřábek, Solil, Šejvl, Čelůstka, Miker – Eismann, Vaněk, Šural, Krška. Diváci: 2192.

Pardubice: Šmíd – Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek – Kohút (61. Miker), Hlavatý (89. Sokol), Solil, Zifčák – Černý (81. Kovář). Trenér: Novotný.

Brno: Floder – Bariš, Šural, Šmíd, Eismann – Fousek (61. Magera), Vaněk (89. Pavlík), Sedlák, Šumbera (40. Krška) – Růsek, Přichystal. Trenér: Maléř.