Zbrojovka poprvé pod novým trenérem. Doma vyzve Varnsdorf

Antonín Růsek v dresu Zbrojovky Brno - ilustrační snímek

Zbrojovka Brno si zpříjemnila reprezentační přestávku fotbalovou exhibicí za Lužánkami, ale teď už jde zase o body. Do Brna přijede Varnsdorf a na lavičce si odbude premiéru nový trenér – Miloslav Machálek. Ten již se letos s tímto soupeřem střetl. V prvním kole v Líšni Varnsdorf urval bod po remíze 2:2. Zaboduje tentokrát zkušený kouč naplno?

Severočeši skončili v minulé sezóně na solidní šesté pozici, letošní ročník ale nerozjeli optimálně a aktuálně figurují na třinácté pozici. V posledním utkání si ovšem zvedli sebevědomí výhrou a navíc se mohou opřít o loňskou bilanci – jako jeden ze dvou týmů odešli ze zápasů proti Zbrojovce neporaženi.

V druhé lize není snadných soupeřů, Varnsdorf k nám přijede s touhou ukořistit nějaké body. Naši hráči si jsou vědomi toho, že proti Zbrojovce se všichni chtějí předvést a často odvedou nadstandardní výkon. Nebude to tedy lehké, hráče v tomto směru nabádáme k ostražitosti, trpělivosti a bezpečnosti. Máme před sebou jasný cíl, zvládnout páteční utkání, žádné další cíle do kabiny nechci pouštět,” řekl kouč na předzápasovém setkání s novináři.

Radikální změny ve složení týmu nečekejte. Cílem je hlavně stabilizace kostry mužstva

Jak už Machálek dříve avizoval, k radikálním změnám nesáhl. “Adaptace proběhla pracovně a hekticky, času mnoho nebylo. S hráči i členy realizačního týmu jsem absolvoval rozhovory, snažíme se dát do hry prvky, které by nám mohly pomoci. Nechci měnit to, co funguje, Zbrojovka má svou tvář, v některých oblastech je silné, jinde jsou rezervy. Hráče učím jedné zásadě – minimalizovat nedostatky, maximalizovat přednosti. Víme, kde máme rezervy, a tím směrem se ubíráme.

Jedním z cílů nového trenéra je i určitá stabilizace sestavy. “Všichni hráči pracují dobře, ne vždy jsem spokojen s kvalitou a odolností, čtením hry a změnou rytmu hry. Mužstvo má určitě na víc, potřebuje víc zdravého sebevědomí, víry ve vlastní schopnosti. Jasno o sestavě budu mít až ráno před zápasem, hromada pozic je otevřených,” zakončil Machálek, který by měl mít k dispozici kompletní kádr.

Vzájemná bilance v soutěžních zápasech: 4 zápasy (2 – 1 – 1), skóre 5:4

Přečtěte si  Startuje prodej vstupenek na 63. Zlatou tretru. Pořadatelé slibují velká jména domácí i světové atletiky

Nejlepší střelci vzájemných zápasů: Zbožínek, Švancara, Doležal, Chigou, Pašek – Melinovič, Mach, Kocourek, Ondráček (všichni 1).

Poslední vzájemný zápas: 21.4.2019, Varnsdorf – Zbrojovka 2:0. Branky: Ondráček, Kocourek.

Autor: red Zdroj a foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*