Zdevastovaný park ve Frýdku-Místku čeká nový život, zmizí “feťácká” lávka

zdevastovaná lávka uprostřed parku Jižní svahy

Frýdek-Místek chystá ráznou změnu v parku Jižní svahy pod Hasičskou ulicí. Z lokality v blízkosti frýdeckého zámku zmizí zdevastovaná lávka, kterou nahradí zcela nová. Úpravy se dotknou i stávajících chodníků.

Původně zdobný a ozvláštňující prvek Jižních svahů, dnes lidmi zdevastované a hyzdící místo. Řeč je o dřevěné lávce, která spojuje dva svahy ve výrazně kopcovitém terénu parku. Radnice se proto rozhodla nefunkční mostek odstranit.

„V roce 2019 byla lávka uzavřena z bezpečnostních důvodů. Navíc si tam začali různí lidé dělat feťácké doupě. Což bylo samozřejmě kritizováno občany. Rozhodli jsme se radikálně zasáhnout,“ uvedl náměstek pro finance a investice Jiří Kajzar.

Nové chodníky spojí skatepark s podchodem

Lávku během několika týdnů odstraní pracovníci frýdecko-místeckých Technických služeb. Stávající mostek má v budoucnu nahradit nový. Město mezitím plánuje vybudovat nové chodníky, které budou navazovat na stávající stezky a dovedou chodce až ke skateparku pod svahem a budoucímu podchodu pod tratí s východem u Faunaparku.

„Chodníky budou spojovat skatepark, Jižní svahy a budoucí podchod pod tratí, která bude zdvoukolejněna. Podchod bude poté ústit u Faunaparku. To znamená, že to bude taková přirozená komunikační spojka pro pěší z frýdeckého až na místecké náměstí,” doplnil Kajzar.

Zdroj a foto: město Frýdek-Místek

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*