Že Pernica nebude v sestavě? Jen vtip, říká kouč Zbrojovky Dostálek

Richard Dostálek udílí pokyny Adamu Fouskovi

Zbrojovka už v sobotu rozehraje jarní část Fortuna ligy. Tým trenéra Richarda Dostálka na úvod čeká venkovní bitva na půdě Mladé Boleslavi, která je, stejně jako Brno, namočená v sestupových vodách. Bude se tak hrát o hodně.

Brno je zatím v tabulce šestnácté. Na kontě má devět bodů, tedy stejně jako patnáctá Mladá Boleslav. „Očekávám tuhý boj,“ řekl v rozhovoru pro zpravyzmoravy.cz kouč Zbrojovky Richard Dostálek, jenž se vrátil také ke krátké přípravě, soustředění na Maltě i posilách, které v týmu uvítal. Jednou z nich je navrátilec Luděk Pernica, jenž přišel z plzeňské Viktorky.

V přípravě jste vyrazili do zahraničí. Splnil Malta Cup to, co měl?

Jsme spokojení s tím, že jsme měli možnost tréninku na kvalitních plochách. Dalším pozitivním aspektem je, že tam mužstvo pracovalo pohromadě a sehrávalo se. Zažili jsme si automatismy, které chceme přenášet i do zápasů.

Potěšily vás i výkony?

Myslím, že ano. Nemůžeme dělat soudy po 180 minutách, ale ve druhém zápase jsme nedostali gól. I když soupeř pár šancí měl, tak v obraně, která si na sebe zvyká, byla vidět určitá chemie. V prvním zápase jsme zkoušeli i ostatní hráče, můžeme být spokojení.

Jak tedy hodnotíte přípravu, která byla neobvykle krátká?

Hlavní není co hodnotit. Byli jsme na kempu, kde jsme měli dva zápasy a tréninkové jednotky, a tento týden, to už je vlastně soutěžní období. Připravujeme se na Mladou Boleslav, je to ale krátké a nové, jak pro mě, tak i hráče a ostatní týmy. Budeme se snažit udržet tempo na stejné úrovni. I když je příprava krátká, tak věřím, že jaro bude dobré.

Poločasová pauza zápasu s rakouským WSG Swarovski Tirol, se kterým Zbrojovka na Maltě prohrála 0:2.

Jste jedním z týmů, který nejspíš bude hrát o záchranu. Bude to boj až do posledního kola?

Přáli bychom si, aby brzo nebylo rozhodnuto. Připravujeme se tak, abychom byli konkurencí pro ostatní. Budeme rádi, když jí budeme.

Když jste byl v Brně trenérem naposledy, vydržel jste u týmu pět zápasů. Teď máte tři. Věříte, že zůstanete podstatně déle?

Já tak neplánuji…

Ve své premiéře jste porazili Slovácko, pak jste ale nestačili na Teplice a Baník. Nečekal jste, že těch bodů bude víc?

V Teplicích jsme prohrát nemuseli, s Baníkem jsme neměli. Ale to je kdyby a na to se nehraje. Oba zápasy jsme prohráli a mě mrzí, že jsme v nich nedali ani jeden gól. Ale tým si stále sedá.

Nejvýraznější změnou v kádru je návrat Luďka Pernici. Nedávno jste ale prohlásil, že nemá jisté místo v sestavě. Je to tak?

Přečtěte si  Chtěl bych co nejdřív do ligy, přiznal jihlavský talent Fila

Byl to malinko joke, který jsem použil na tiskové konferenci po duelu s Trnavou, kde vedle mě seděl Kuba Šural. Řekl jsem, že jestli se Luďa Pernica díval, tak že musí zabrat, aby Šurala dostal ze sestavy. Byla to sranda, ale někdo to nepochopil, možná i já jsem to špatně řekl. Luďa je neskutečně zkušeným hráčem a pomůže nám, je osobností do kabiny i na hřišti. Vedle něj se hráči budou cítit lépe. Věřím, že společně s dalšími posilami vytvoří novou a zdravou konkurenci a že se ostatní vybičují k lepším výkonům.

Luděk Pernica se zapojil do přípravy Zbrojovky Brno

Místo v Brně si vybojoval také Timotej Záhumenský. Co čekáte od něj?

Vlevo v obraně většinou hráli hráči přes nohu. Přáním bylo přivést levonohého obránce, což se nyní povedlo. Je s námi krátce, chvíli bude trvat, než si zvykne na tempo, ale je velmi dobře připravený a zvedl konkurenci.

Další posilou je Jiří Texl. S jakým očekáváním jste ho přivedli?

Na podzim toho v Opavě moc neodehrál, ale čekáme od něj kreativitu ve středu hřiště. Musí si o místo zabojovat, jako všichni ostatní.

Pokračuje u vás také Rudolf Reiter. Jste rádi, že se vám povedlo jeho hostování prodloužit?

Tolik toho neodehrál. Vnímáme kvalitu, která v něm je, a jeho přednosti, ale musí být zdravotně v pořádku, což na podzim dlouho nebyl. Pokud bude zdravý, tak má co nabídnout.

Plánujete přivést i další posily?

Přestupové okno se otevřelo osmého ledna a stále trvá. Bude záležet na tom, jak do jarní části soutěže vstoupíme.

Je současný tým silnější než ten, který byl v Brně na podzim?

Byl bych špatným trenérem, kdybych tomu nevěřil.

V Brně jste trenérem zatím krátce. Ale kam se vám tým zatím povedlo posunout?

Na to je ještě brzy, abych to hodnotil…

V sobotu vás čeká těžký souboj s Mladou Boleslaví. Co od něj čekáte?

Bude to klasický boj o záchranu. Bude to spíš válka, než fotbal, čekám hodně soubojů, i díky terénu. Šestnáctého ledna to asi nebude krásný golfový koberec, ale budeme více bojovat, než kombinovat.

Autor: resp Foto: FC Zbrojovka Brno

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*