Zemřela Hana Maciuchová. Na své moravské kořeny jsem hrdá, vzpomínala

Hana Maciuchová

Po dlouhé těžké nemoci včera zemřela v Olomouci herečka Hana Maciuchová. Oznámila to hereččina sestra Silvie Marková. Haně Maciuchové bylo 75 let. V jednom z posledních rozhovorů vzpomínala na své dětství, které prožila ve Šternberku a Olomouci.

“Rozloučení bude pouze v úzkém rodinném kruhu,” informovala Silvie Marková. Známou a oblíbenou herečku lidé znali z televizních seriálů i divadla.

Na moravské kořeny jsem hrdá

Hana Maciuchová se narodila ve Šternberku, dětství prožila v Olomouci. Jak řekla v jednom z posledních rozhovorů pro týdeník Květy, na své moravské kořeny byla stále hrdá a měla k tomu dobré důvody. Prožila láskyplné, harmonické dětství a v Olomouci začala i její kariéra.

„Byly mi čtyři roky, když jsme se ze Šternberka přestěhovali do Olomouce a na Novém Světě jsme bydleli v domě maminčiných rodičů. Kolem byla velká krásná zahrada a žili tam s námi láskyplná babička Františka a děda, cukrář ze Salcburku a sadař. Na dětství vzpomínám jako na pestrobarevný ráj a nekonečné eldorádo. Všechna jiná slova jsou malá,“ vzpomínala Hana Maciuchová.

K herectví ji přivedli její rodiče, sami nadšení divadelníci. Dlouhá léta působila v Praze v Divadle na Vinohradech. Ke konci života se vrátila zpět na Moravu, do města svého dětství Olomouce.

Autor: pjk, foto: archiv

Doporučujeme


1 Comment

  1. Škoda, že se většina podobných moravských hereckých celebrit hlásí k Moravě tak nějak tichounce, po skončení aktivní kariéry, nebo vůbec. Případně, hlásíli se otevřeněji, jsou přeobsazeni nebo aspoň předabováni.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*