Židenické florbalistky padly s Ostravou, Mladou Boleslaví i Panthers Praha. Boj o play-off však stále nevzdávají

Poslední týdny židenickým florbalistkám nevyšly tak, jak by si představovaly. Z náročného programu totiž nevytěžily ani bod, přesto na postupové osmé místo zaručující postup do play-off prozatím ztrácí pouze bod.

K1 Florbal Židenice – FBC OSTRAVA 4:9 (1:1, 0:2, 3:6)

Branky: 14. Fuchsová, 41. Janečková, 53. a 60. Bílá – 9. Pudišová, 24. Sigmundová (v PH), 34. Chalupová, 43. Bačová, 49. a 52. Vrlíková, 56. Hurníková, 56. Niemczyková, 60. Mlejnková Vyloučení: 1-0; Využití: 0-1 Zásahy brankářek: Večeřová 20 – Dupčáková 10

V neděli 7. listopadu musely Židenice opět vzít za vděk sportovní hale VUT. Rozdílný gumový povrch sice obvykle přispívá florbalu, ale maže výhodu domácího prostředí. I přesto Dračice vstoupily do zápasu sympaticky a dokázaly odolávat silnému ostravskému týmu. Ukazuje se zde ale zajímavá spojitost mezi posledními zápasy. V předešlých čtyřech zápasech ženy ukončily první třetinu s mírným skóre bez ohledu na kvalitu soupeře. Mladý tým ukazuje, že je schopný držet krok s ostatními týmy, ale nevydrží celý zápas. Toto utkání nebylo výjimkou. V 9. minutě sice poslala hosty do vedení Pudišová, ale ve 14. minutě domácí srovnaly. Alena Večeřová ze svého brankoviště přesně vybídla Viktorii Fuchsovou, která zaznamenala už 8. branku v této sezóně. Další první třetina tak skončila smírným skóre.

Ve druhé části Ostrava začala na hřišti dominovat. Zvýšená aktivita vedla k častějším útočným výpadům. Ve 24. minutě hasila Sedláčková jeden z útoků jen za cenu dvouminutového faulu. Následnou přesilovku hosté sehráli perfektně a již po 7 vteřinách se ujali vedení. Další minuty měla Večeřová plné ruce práce, ale držela domácí stále ve hře. Bohužel ale nedosáhla na střelu Chalupové, která zvýšila na rozdíl dvou branek. V závěru třetiny Dračice sice dostaly šanci v podobě trestného střílení na snížení skóre. Petra Bílá ale bohužel na Dupčákovou nevyzrála. Před závěrečnou třetinou tak Dračice na Ostravu ztrácely dvě branky.

Vstup do závěrečné třetiny byl z pohledu Židenic jako z říše snů. Už po 25 vteřinách od úvodního hvizdu našla Bílá úplně osamocenou Natálii Janečkovou. Ta chladnokrevně zavěsila a snížila na rozdíl jediné branky. Vyrovnání bohužel nepřišlo. Naopak Bačová záhy dorazila střelu Škopkové a vrátila tak Ostravě dvoubrankové vedení. Tato trefa rozjela brankovou smršť, v posledních 12 minutách padlo sedm branek. Bohužel většina skončila v síti Večeřové. Gólovou smršť otevřela Vrlíková dvěma slepenými góly. Pak ale přišla Židenická radost, když skrumáž v brankovišti využila Bílá. Jednalo se však o ojedinělý počin a o chvíli později opět přišly dva góly hostů. Prosadily se Hurníková a Niemczyková. Petra Bílá si ještě v závěru alespoň vylepšila osobní statistiky. Po kvalitním napadání Janečkové dokázala pohotově překonat Dupčákovou. Ale i přesto, že branka padla 12 vteřin před koncem, nejednalo se o poslední gól zápasu. Ještě 3 vteřiny před koncem zápasu upravila Mlejnková na konečných 4:9.

Vyrovnané první třetiny přinášejí naději do příštích zápasů. Tým a trenéři ale musejí najít a vyřešit důvod poklesu výkonnosti v průběhu zápasu. Další příležitost dostanou brněnské Dračice už v neděli na půdě MITEL Florbalová akademie MB.

MITEL Florbalová akademie MB – K1 Florbal Židenice 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)

Branky: 21., 49. a 58. Janatková, 24. Jirková, 55. Beránková – 33. Fuchsová, 41. M. Jahodová, 58. Indrová

Vyloučení: 1-0; Využití: 0-0 Zásahy brankářek: Klementová 18 – Večeřová 15

Dračice o týden později zahájily druhou polovinu základní části Extraligy žen. V dosavadním průběhu získaly pouhých 9 bodů. A tři z nich právě za výhru v domácím utkání nad Mladou Boleslaví. První střetnutí těchto dvou celků skončilo vítězstvím Židenic 7:5. I v tomto zápase se očekávala vyrovnaná bitva. Oba týmy patří mezi aspiranty na jedno z posledních dvou míst, které zaručují proplutí do vyřazovacích bojů. Pod touto tíhou Židenice aktivně vstoupily do zápasu. Už ve 3. minutě Indrová nebezpečně nahazovala na branku hostů a jen fantastický zákrok Klementové zabránil Vendule Kasal dopravit míček do brány. Oba týmy předváděly pohledné kombinace. Bohužel většinou se hra odehrávala na středu hřiště a utkání chybělo větší množství nebezpečných akcí. I z toho důvodu diváci neviděli v první třetině gól.

Druhá třetina začala ospaleji, ale diváci konečně viděli branku. Eva Nečasová si na začátku třetiny počínala troufale na vlastní polovině, což se jí nevyplatilo. Karolína Janatková jí šikovně vypíchla míček a při střele nedala Večeřové šanci. Netrvalo dloho a židenická brankářka musela míček z brány lovit podruhé. Obrana Dračic nedokázala zachytit dlouhou nahrávku Vranové a osamocená Jirková poslala Boleslav do dvoubrankového vedení. Severočešky naštěstí nepokračovaly v nastoleném gólovém tempu a utkání se opět srovnalo. V 32. minutě se navíc podařilo po rychlé a pohledné kombinaci prosadit Viktorii Fuchsové. Jednalo se o poslední branku druhé třetiny. Stav 1:2 tedy naznačoval zajímavou poslední třetinu.

Přečtěte si  Krasojízda pokračuje! Židenice jsou v semifinále!

Hned v první minutě druhé třetiny se navíc podařilo srovnat Monice Jahodové. Ta vyslala schovanou střelu, která i s trochou štěstí skončila za zády brankářky Klementové. Začínalo se znova od nuly a oba týmy byly stejně blízko vedení. Židenice byly lepší, dostávaly se do příležitostí, ale trestaly pouze hráčky Akademie. V 49. minutě využila protiútok Janatková. Večeřová sice míček zachytila, ale i přesto se dokutálel za brankovou čáru. O dvě minuty později dostaly Dračice výhodu přesilové hry, avšak domácí obrana náporu odolala. Už při hře v plném počtu navýšila na rozdíl dvou branek Beránková. Poslední hřebíček do rakve přidala Janatková. Té nedělní utkání vyšlo parádně, i přes těsné bránění Valehrachové se dokázala vytočit a zkompletovat hattrick. Indrová sice ještě v závěru zmírnila porážku gólem na 3:5. Nicméně to nemění nic na tom, že Dračice musely zkousnout další hořkou porážku a do Brna se vracely bez důležitých bodů.

Druhou polovinu sezóny tak Dračice zahájily porážkou. Šanci na reparát mají znovu už ve středu v domácím zápase proti Panthers Praha. Přijďte je podpořit na MSH Vodova, zápas startuje ve 14:00! 

K1 Florbal Židenice – Panthers Praha 6:8 (1:2, 3:3, 2:3)

Branky: 8. Muselíková, 24. Fuchsová, 38. (TS) a 46. Janečková, 40. M. Jahodová, 48. Sedláčková – 5. Zabavská, 20. Florianová, 30., 31. a 44. Nováková, 35. Žbánková, 52. Zelingerová, 56. Faltusová Vyloučení: 0-0 Zásahy brankářek: Kratochvílová 23 – Horňáková 25

Letošní sezóna je pro hráčky fyzicky velmi náročná. Kvůli blížícímu se mistrovsví světa jsou zápasy naplánovány v rychlém sledu. Covidová situace a nabitý program se projevují na častých výpadcích hráček ze základní sestavy. I z toho důvodu Dračice nastoupily do zápasu s Panthers Praha pouze s dvěma kompletními pětkami. Přesto vstoupily do zápasu aktivně a i přes početní nevýhodu byly pražskému týmu vyrovnaným soupeřem. V brance Židenic tentokrát nastoupila Anna Kratochvílová, která hned v úvodu ukázala několik kvalitních zákroků. Ani ona však nedokázala zabránit prvnímu gólu zápasu po střele Zabavské. Po třech minutách ale bylo srovnáno. Jitka Drápalová ukázala své zkušenosti, když se neunáhlila se střelou a naservírovala gól Veronice Muselíkové. V následujících minutách se dařilo spíše brankářkám než útočícím hráčkám. V první třetině bylo na obou stranách slyšet zvonění brankových konstrukcí a skóre se změnilo pouze jednou. Deset vteřin před přestávkou nahodila míček Floriánová z půlky hřiště. Její pokus i s velkou kopou štěstí skončil za zády Kratochvílové, která měla zcela zakrytý výhled.

Hned v úvodu druhé třetiny se Dračicím podařilo podruhé v zápase dotáhnout na soupeře. Viktorie Fuchsová opět ukázala, proč vládne židenickým střelcům. Mladá židenická útočnice si sebevědomě seběhla ze strany hřiště a střelou pod víko nedala Horňákové šanci. Pak ale přišel útlum ze strany domácích, což hostující hráčky nekompromisně trestaly. Během jediného střídání se hned dvakrát prosadila Nováková. Černou židenickou pětiminutovku podtrhla Žbánková, když svou skrytou střelou navýšila na 2:5. Po této brance se Dračice opět začaly dostávat do hry a vytvářet si šance. Jedna z těchto příležitostí byla přerušena jen za cenu faulu. Rozhodčí neváhali odpískat trestné střílení. Exekuce se ujala Natálie Janečková, která si rozhýbala Horňákovou a poslala míček do sítě. Tato trefa dodala týmu energii. Nově nabyté sebevědomí bylo na hřišti cítit. Bylo k vidění několik nadějných akcí z nichž se jedna ukázala jako gólová. V poslední minutě druhé třetiny se ze středu hřiště střelou z první prosadila Monika Jahodová, která snížila na rozdíl jediné branky.

Závěrečná třetina bohužel nezačala šťastně. Nováková zůstala úplně osamocena v brankovišti a po přesné nahrávce Zelingerové přidala svůj třetí zásah v zápase. Brněnské hráčky ale ukázaly dračí houževnatost a opět se pustily do útoku. V 46. minutě se podruhé v zápase prosadila Janečková. Perfektní napadání celé lajny vedlo k získání míčku a nabídku Indrové nemohla Janečková odmítnout. Tlak a trochu štěstí vedlo k vyrovnání v 48. minutě, kdy rozhodčí odpískali druhé trestné střílení. Tentokrát se ho ujala Markéta Sedláčková, která předvedla svou pověstnou otočku a opět byla úspěšná. Bohužel to byl ve středu poslední gól v brance Horňákové. Naopak soupeři se podařilo ovládnout zápas dvěma trefami Zelingerové a Faltusové.

Zlepšený výkon v tomto zápase je příslibem lepších zítřků. Reprezentační přestávka dává možnost doléčit zranění, dopřát odpočinek nejvytíženějším hráčkám a dopilovat herní nedostatky. Další zápas čeká ženy až 11. prosince proti Tatranu Střešovice. 

Autor: resp Zdroj a foto: Florbal Židenice

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*