Židenické florbalistky znají finálového soupeře! S kým se porvou o Extraligu?

Židenické florbalistky mohly tento víkend odpočívat a čekat, jak dopadne napínavý duel mezi BLACK ANGELS a FBC Intevo Třinec. V něm byl šťastnější tým z Třince a díky tomu si zajistil postup do finále play-off 1. ligy žen. Třinec je pro Židenice dobře známým soupeřem. Oba celky na sebe v této seozně narazily hned dvakrát. V prvním zápase Židenice ve venkovním utkání těsně podlehly 4:5. Stejným poměrem dopadl výsledek druhého klání, avšak ve prospěch Židenic na domácí půdě. Je tedy jisté, že výkony obou družstev budou vyrovnané a v zápasech budou rozhodovat detaily.

V tabulce po základní části Třinec skončil těsně za Židenicemi s 63 body. Židenice tak měly k dobru jediný bod a během sezony zvládly nastřílet oproti Třinci více branek, ale také více branek obdržely. V čele produktivity FBC Intevo Třinec se udržela s 66 body zkušená hráčka Veronika Třinecká. Ta také jednoznačně ovládla tabulku kanadské bodování 1. ligy žen – východ.

Třinec během série s BLACK ANGELS vedl vyrovnaný souboj. Nejdříve nenechal soupeře z Prahy vstřelit jediný gól. V druhém zápase ale Černí Andělé Třinec přestříleli 7:4. Rozhodující zápas byl hodně vyrovnaný a na každý gól Třince našly Pražačky odpověď. Avšak na poslední gól již nestihly odpovědět ani při hře v šesti a v rozhodujícím utkání tak prohrály 3:4.

Velikonoční finále

Zápasy o přímý postup do Extraligy žen se odehrají v netradiční dny během Velikonoc. První utkání se odehraje na Velký pátek 7. 4. v 17:00 na hale STAREZ ARÉNA VODOVA. Jelikož by se v tento den nemělo věšet prádlo, tak určitě nebudete mít co dělat, a tak dorazte na domácí utkání a podpořte holky v jejich cestě za Extraligou. Druhý zápas bude následovat hned den poté. Tedy 8. 4. se střetnou Židenice se svým soupeřem na jeho půdě v 18:00. Případné třetí rozhodující utkání se přesune opět do Brna na starou halu Vodova a odehraje se na Velikonoční pondělí 10. 4. od 14:00.

Kdyby se ženám nepodařilo finálovou sérii vyhrát, čekal by je boj o Extraligu v baráži. Tam zamíří také jeden tým z dvojice Panthers Praha a MITEL Florbalová Akademie MB.

Přečtěte si  V Brně se uskutečnil první ročník mezinárodního florbalového turnaje dívek do 15 let

Autor: resp Zdroj a foto: K1 Florbal Židenice

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*