Žideničtí florbalisté vyrazili na turnaj do Švédska. V Göteborgu se zúčastnili Gothia Innebandy Cupu.

Když se florbalisté z klubu K1 Florbal Židenice poprvé vydali na turnaj do Švédska, odjížděli s velkým očekáváním. Poměřit se se zahraničními týmy a ukázat, že i v Brně se dělá florbal kvalitně. Jak dorostenky, tak starší žákyně tehdy ve Falunu zanechaly výraznou stopu a do Brna si po skvělých výsledcích přivezly trofej za nejlepší výkony na hřišti i mimo něj. 

Po více než třech letech se na sever vydala další, historicky druhá židenická výprava. Tentokrát převážně chlapecká, která odjela konkrétně do Göteborgu. Druhé největší město Švédska totiž hostilo tradiční Gothia Innebandy Cup. Na západní pobřeží Švédska z Brna putovaly dvě židenické kategorie – junioři a smíšený tým mladších žáků a žákyň. 

Třiatřicetičlenná židenická výprava 3. ledna započala přibližně 1 307 kilometrů dlouhou výpravu autobusem do Göteborgu. Na místo dorazila o den později v dopoledních hodinách. Samotný turnaj oběma týmům odstartoval ve čtvrtek 5. ledna. 

Junioři se v základní skupině představili ve čtyřech zápasech, třikrát proti švédským celkům (IBK Landskrona, IBK Göteborg, Hovslätts IK) a jednou proti dánskému Rødovre. Proti silným týmům se rozhodně neztratili a vybojovali 4 body za výhru a remízu, dvakrát bohužel prohráli. V nadstavbové fázi play-off proti norskému týmu Ajer IBK sice byli lepším týmem, bohužel na velmi zataženého soupeře nenašli recept. V utkání sice dotáhli nepříznivě se vyvíjející skóre a dovedli zápas do nájezdů, v těch však měli velkou smůlu a z postupu se nakonec radoval soupeř.

I přes neúspěch turnaj splnil očekávání

I přes smutek z nepostupu do další fáze hodnotil trenér juniorů Michal Havelka samotný turnaj pozitivně. “Na turnaj jsme odjeli s hlavním cílem, kterým bylo nabrat další a nové zkušenosti. Celkově turnaj částečně splnil očekávání. Umožnil totiž de facto kompletnímu týmu juniorů velmi cenné momenty, ze kterých si je možné odnést obrovské množství poznatků do další práce. To je velmi důležité a potřebné. Samotná existence těchto momentů však nestačí, je nutné, aby se hráči s prožitými zkušenostmi vypořádali a opravdu reálně se z nich poučili do budoucna. V tomto směru vidím zatím achillovu patu, ale pevně věřím, že i po dlouhé diskusi s týmem poslední den turnaje nabereme správný směr a z prožitých momentů se poučíme, abychom byli do budoucna lepší a lepší. Mimo florbal jsme stihli mnoho dalších aktivit, od návštěvy několika sportovních hal, včetně tamní Vallhalle, návštěvy městského centra, přístavu i nákupů v tamních obchodech. Nechybělo samozřejmě ani podpoření mladších spoluhráček a spoluhráčů z kategorie U12. Z trenérského hlediska hodnotím turnaj jako zdařilý, zejména pro množství nových zkušeností. Jak se s nimi aktuálně popasujeme, je na nás.”

Mix mladších žáků a žákyň čekalo ve skupině pět soupeřů – švédské týmy Kinna IBK, IK Zenith a Sandö IBK a FBC Kalmarsund Ungdom a norský celek Sarpsborg IBK. Mladá židenická družina se v úvodních čtyřech duelech rvala statečně a předváděla bojovné a odhodlané výkony, na výhry to však nestačilo. Nakonec se žideničtí mladíci z výhry radovali v posledním utkání skupiny. Na norského soupeře si vyšlápli a zvítězili 8:7!

Místo medailí si přivezli spoustu zážitků a zkušeností

A dařilo se jim také v prvním zápase vyřazovací fáze. Švédský tým FBI Tullinge neměl šanci, Židenice zvítězily jednoznačně 8:2. Druhý zápas už bohužel znamenal stopku na turnaji, když kluci a holky prohráli se švédským Varnämo IK. Mladý tým však na turnaji udělal skvělý dojem a domů se vrátil s hromadou nových zkušeností a zážitků.

“Jako trenéři jsme měli stanovené jasné cíle, s kterými chceme reprezentovat K1 Florbal Židenice na mezinárodním turnaji ve Švédsku. Na turnaj Gothia jsme s kategorií U12 jeli sbírat zkušenosti, které nám pomohou odkrýt naše nedostatky, ale zároveň byla pro nás příležitost, kde můžeme předvést naše dovednosti. Patnáct odvážných mladých draků a dračic se vydalo přes moře poměřit síly se soupeři, se kterými by se jen obtížně setkali na jakémkoliv turnaji u nás v Česku. S výkonem našich hráčů jsme velmi spokojeni, osobně mě opravdu ohromila jejich dravost a bojovnost, každý i přes nelehké situace a různé stavy utkání bojoval až do konce. Tímto bychom chtěli poděkovat klubu, že nám tuto zkušenost umožnil, rodičům za důvěru a podporu, a hráčům za jejich nasazení. Ačkoliv si nevezme na krku medaile, odnášíme si spoustu zážitků, zkušeností a krásných vzpomínek,“ hodnotila turnaj trenérka Markéta Sedláčková.

Děkujeme všem účastníkům výpravy do Švédska za vzornou reprezentaci klubu i Židenic. A ty, Švédsko, těš se, nevidíme se naposledy!

Autor: resp Zdroj a foto: Florbal Židenice

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*