Zikl se vrátil do Líšně. Potřeboval jsem změnu, řekl po přestupu ze Zbrojovky

Martin Zikl ještě v dresu Líšně

Fotbalistům Líšně vstup do letošního ročníku Fortuna národní ligy příliš nevyšel. V brněnském klubu ale věří v lepší zítřky, k nimž by měl pomoct i návrat Martina Zikla. 

Dvaadvacetiletý útočník v Líšni už několikrát působil, naposledy v jarní části minulé sezony, stále ale patřil konkurenční Zbrojovce. To už však neplatí – Zikl se v minulých dnech stal hráčem Líšně. 

„S Líšní jsem byl v kontaktu už na konci minulé sezony, ale dlouho se to táhlo. Je však dobře, jak to nakonec dopadlo,” řekl pro zpravyzmoravy.cz Zikl, který už déle tušil, že ve Zbrojovce pokračovat nebude. „Už během přípravy jsem si myslel, že to zase nevyjde. Za rok mi končí smlouva a vedení už nechtělo řešit další hostování. Takže se to vyřešilo takto, což je pro mě dobře. Už jsem potřeboval změnu,” dodal. 

Zikl se ve Zbrojovce poprvé objevil už ve svých deseti letech. Na kontě má i devět startů v nejvyšší lize a jeden vstřelený gól. Letos ale za tým trenéra Richarda Dostálka odehrál jen osmnáct minut. „Tak to prostě ve fotbale chodí,” prohodil mladý útočník, který přiznal, že se o něj zajímaly i další kluby. Líšeň mu byla ale vždy nejbližší. 

Dával góly za béčko

Líšeňským vstup do nového ročníku nevyšel, Zikl ale týmu věří. „Líšeň nechytla nejlehčí los. Já si ale myslím, že bychom se měli dostat do středu tabulky, určitě celou dobu nebudeme tak dole,” burcuje nová posila týmu. Ostatně, i sám Zikl očekává, že ho staronové angažmá znovu nakopne. „Věřím v to. V Líšni to znám, chtěli mě sem znovu, takže se mnou asi byli spokojeni. Budu se snažit, abych podával stejné, a ideálně ještě lepší výkony, než tomu bylo naposledy,” dodal útočník, který Líšni na jaře pomohl dvěma góly. 

Za první tým Zbrojovky letos skoro nehrál, žádná nerozehranost u něj ale nehrozí. „Hrál jsem za béčko v divizi. Dal jsem nějaké góly a cítím se dobře. Na angažmá v Líšni se už vážně těším,” hlásí Zikl, který by Líšni měl pomoct už v dnešním duelu proti Dukle. 

Přečtěte si  Modernizace stadionu Zbrojovky Brno proběhne pomaleji. Město do další fáze investuje jen 20 milionů

Autor: resp Foto: SK Líšeň

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*