Zkusí si Málek ligu? Když má tady někdo 30, už je hozený do koše, říká

Fotbalisté Líšně byli až do posledního kola Fortuna národní ligy ve hře o baráž. Nakonec se o ni připravili sami.

Pokud by Líšeň v posledním kole porazila Žižkov, šla by do baráže. Brněnský tým ale klíčový zápas sezony nezvládl, prohrál 1:3 a skončil čtvrtý. „Byli jsme baráži tak blízko, ale na druhou stranu i hodně daleko,“ řekl pro zpravyzmoravy.cz třicetiletý líšeňský záložník Jaroslav Málek, který se letos blýskl jedenácti góly.

Na začátku sezony jste nebyli mezi favority, nakonec jste ale sahali po baráži…

Do sezony jsme vstoupili s tím, že nechceme hrát o záchranu. Ze startu se nám nedařilo, byli jsme hodně dole, ale pak jsme se nastartovali a začali jsme vyhrávat. Hráli jsme poctivě zezadu, každý zápas jsme se taky zlepšovali směrem dopředu. Byli jsme poctiví a agresivní, což nás zdobí celou dobu, co hrajeme druhou ligu. 

Pak jste ale nečekaně nezvládli klíčový zápas v závěru sezony… 

Se štěstím jsme vyhráli ve Varnsdorfu, dali jsme tam šťastný gól, a to nás nakoplo. Závěr jsme ale nezvládli v hlavách. Byl na nás tlak, který jsme neznali. Sami od sebe jsme měli velká očekávání. Na Žižkově jsme sice vedli, ale pak jsme dostali gól, což nás položilo. Pak jsme otevřeli hru, inkasovali jsme znovu a už jsme byli zlomení. 

Vnímali jste, že tlak byl opravdu velký? 

Nepřipouštěli jsme si to. Ne, že bychom museli, ale chtěli jsme to uhrát. Chtěli jsme si to dokázat a zahrát si proti Bohemce. Každopádně na někom se tlak asi podepsal, nebyli jsme v komfortní zóně. Na takové situace nejsme zvyklí, nikdy jsme nehráli o postup ani o sestup. Nervozita se asi projevila. 

Myslíte, že kdybyste na Žižkov narazili třeba o měsíc dříve, tak byste vyhráli? 

Nevím, co se s nimi letos stalo. Pravdou ale je, že mají dobrý kádr. Znal jsem tam skoro všechny hráče, kromě Brna obrali snad všechny týmy z horních pater tabulky. Navíc hráli poslední zápas a chtěli si dokázat, že taky umí vyhrávat. Podle mě byly šance tak 50 na 50, nebrali jsem se za favorita. Letos byla liga hodně vyrovnaná. 

Věřili byste si na případnou baráž? 

Tak jsme nepřemýšleli. Šli bychom si to užít. Viděl jsem Opavu, hráli super, jen měli smůlu, že nedali gól. Bylo to hratelné. 

Vy jste letos dal jedenáct branek. Se svými výkony jste asi spokojený, že? 

V mladším věku jsem moc gólů nedával. Pak jsem byl v Hlučíně, kde jsem dal okolo deseti branek. Teď se mi nadprůměrně povedly i dvě sezony v Líšni. Loni jsem dával góly hlavně z penalt, teď ze hry. Jsem spokojený. 

Řekl jste si o ligové angažmá? 

Čekal jsem nějaký posun, ale už jsme z toho vystřízlivěl. Tady v Česku, když má někdo 30 let, už je hozený do koše. Vždy jsem říkal, že bych si rád zahrál první ligu, ale už s tím nepočítám. Nikdo mě nekontaktoval, každopádně, i když zůstanu v Líšni, tak budu spokojený. 

Myslíte si, že budete hrát s Líšní i příští rok na čele tabulky? 

Uvidíme, jak bude vypadat začátek sezony. Je to hrozně vyrovnané, můžeme hrát o postup, ale klidně i ve středu nebo o sestup. Uvidíme, jak bude Líšeň aktivní na přestupovém trhu, každopádně co mám zprávy, tak by náš kádr měl zůstat pohromadě. Máme šanci dělat i nadále Líšni dobré jméno. 

Skončili jste čtvrtí. Je to úspěch, nebo vás stále mrzí, že jste neskočili ještě o stupínek výš? 

Před sezonou do druhé ligy spadla Opava, Příbram a Zbrojovka. V létě bychom čtvrté místo brali, ale teď je tam pachuť. Je to úspěch, baráž však byla blízko. Cítím pachuť a jsem zklamaný, že nám to nevyšlo. 

Autor: resp Foto: SK Líšeň

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*