Zloděj v Ostravě, přistižený při vykrádání aut, skočil před svědkem do řeky a přeplaval na druhý břeh

K dopadení recidivisty dopomohlo okamžité oznámení muže, který pachatele vyrušil při vloupání do vozidla a poté ho ještě pronásledoval až do příjezdu policejních hlídek. 

Operační důstojník v nočních hodinách dne 26. dubna 2023 na tísňovou linku 158 přijal oznámení o vloupání do vozidla v centru Ostravy. Jak samotný svědek události sdělil, pachatel před ním začal utíkat směrem k ulici Kostelní. Prchající pachatel se rozhodl zřejmě před svědkem skočit do řeky Ostravice a uplavat mu na druhou stranu břehu směrem k Slezskoostravskému hradu.

Díky perfektní komunikaci svědka s operačním důstojníkem, netrvalo sledování pachatele dlouho. Oznamovatel přešel přes lávku, kde díky dobré spolupráci byli do několika minut muži zákona. Ti viděli, jak se „plavec“ snaží do bahna schovat nějaké předměty. Když nakonec podezřelý muž vyšel na břeh, našli u něj policisté peněženky, osobní doklady na cizí jména, bundu a další jiné věci. Vzhledem k tomu, že byl důvodně podezřelý z vloupání do vozidla, muže zadrželi. Ten nespolupracoval a policistům se na místě odmítl k danému skutku vyjádřit.

Zloděj před svým zadržením stihl vykrást celkem pět vozidel

Muže ve věku 31 let si následující den převzali do své gesce kriminalisté z 1. oddělení obecné kriminality Ostrava. Ukázalo se, že věci, které měl v den zadržení u sebe, nejsou jeho. Následnými oznámeními a operativním šetřením bylo zjištěno, že dnes již obviněný muž měl před svým zadržením vykrást pět vozidel (čtyři v den zadržení a jedno den před zadržením). Způsob provedení byl ve všech pěti případech stejný. Za použití násilí měl rozbít skleněnou výplň okna a vniknout do vnitřních prostor. Brát měl vše, co tam lidé nechali, například kabelky, peněženky, doklady, platební karty, klíče od bytu, ale také bundu. Pouze u jednoho vozidla nepochodil, kdy odešel s prázdnou, řidič ve vozidle totiž nic nenechal. Doba provedení byla různá. Vloupat se měl jak v noci, tak i za denního světla. Celkovou škodu svým jednáním způsobil okolo 80.000 korun.

Komisař zahájil proti muži trestní stíhání pro podezření ze spáchání trestných činů krádeže, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě odsouzení mu hrozí až tři roky vězení. Jakmile to okolnosti dovolí, budou zajištěné věci pocházející z krádeží vráceny jejich původním majitelům.

Přečtěte si  Výstavba Rezidence Stodolní odstartuje už letos. Téměř polovina bytů je již rezervována

Policie opětovně apeluje na majitele vozidel, že auto není trezor, proto tam nenechávejte žádné cenné věci.

Autor: red Zdroj a foto: Policie ČR

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*