Změny v kádru FC Vysočina. Přichází stoper Šimko z Komárna

martin simko
Martin Šimko ještě v dresu Komárna (vlevo)

Konkurenci na stoperském postu v FC Vysočina přichází zvýšit jednadvacetiletý Martin Šimko. Bývalý slovenský mládežnický reprezentant v posledních dvou letech sbíral druholigové starty za Zvolen a Komárno, odkud do Jihlavy aktuálně přestoupil.

Martina jsme pozorně sledovali v jeho podzimních zápasech za Komárno. Zaujal nás svým přehledem a herní vyspělostí a vidíme v něm velký potenciál. Nepochybně bude schopen už na jaře zvýšit konkurenci na stoperském postu v našem kádru. Dostane od nás prostor k začlenění do týmu a dalšímu sportovnímu rozvoji,“ řekl k angažování slovenského stopera ředitel klubu Jan Staněk.

V hostování pokračuje Koubek, J. Pavlík a Fortelný se připravují se Spartou se vrací na Letnou

Doplňme, že v hostování na Vysočině pokračuje útočník Matěj Koubek, naopak pravý bek Jan Pavlík se vrátil na Letnou. Přípravu se Spartou zahájil záložník Jan Fortelný, jenž má ale smlouvu s FCV i pro jarní část.

Návraty z hostování i test afričanů

Do kádru kouče Radima Kučery se v pondělí 13. ledna na startu zimní přípravy zapojí též obránce Vojtěch Křišťál z juniorky a také mladíci, kteří na podzim hostovali v MSFL – pravý obránce Martin Pavlík (Velké Meziříčí), ofenzivní hráč Radek Křivánek (Vyškov) a křídelník Radek Matulka (Vrchovina).

Klub též hodlá testovat vytipované zahraniční fotbalisty. Zkraje přípravy půjde o nigérijské útočníka Olorundu Seyi Johna (nar. 12.6.2001) a křídelníka Chok Dau (nar. 31.12.1998), jenž má australský pas a pochází z Jižního Sudánu.

Návrat obránce Halassane Fofany z Pobřeží Slonoviny a kolumbijského záložníka Estebana Beltrana je bohužel nadále nejistý. U obou přetrvávají problémy s vyřízením vízových povinností.

Martin Šimko (nar. 24.5.1998) pochází ze Žiaru nad Hronom a v mládežnických kategoriích nastupoval za Banskou Bystricu a Dunajskou Stredu. Figuroval ve slovenských reprezentačních výběrech U16, U17 a U18. Druholigové starty si začal připisovat na jaře 2018 na hostování v dresu Zvolena a ještě výrazněji se prosadil v roce 2019 na dalším druholigovém angažmá v Komárně. Z týmu 12. celku slovenské II. ligy do Jihlavy přestupuje.

Autor: red Zdroj: FC vysočina Foto: MFK Ružomberok

Související články

Přečtěte si  Na jubilejním dvacátém ročníku motocyklového závodu Slovácký okruh padl traťový rekord

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*