Zoo v Jihlavě letos hlásí skvělou návštěvnost, na západě Moravy dlouhodobě vede

Jihlavská zoo se raduje z výborné návštěvnosti. Za první půlku letošního roku ji navštívilo necelých 150 tisíc lidí. Navazuje tím na dosavadní skvělou návštěvnost z loňska, kdy byla na Moravě šestou nejnavštěvovanější destinací.

Zoo Jihlava je dlouhodobě nejnavštěvovanější turistický cíl na západní Moravě. Potvrzuje to i současný počet návštěvníků, kteří do zoo zavítali za první pololetí letošního roku. Branami jihlavské zoo dosud prošlo necelých 150 tisíc, podobně jako v rekordním roce 2019.

„Samozřejmě je to pro nás nejen radost, ale také závazek a výzva do budoucna. Nyní chceme zvládnout na výbornou hlavní turistickou sezonu o letních prázdninách. V červenci a srpnu je v zoo spousta návštěvníků z celé republiky a tak je naším hlavním cílem, aby pokud možno všichni odcházeli z naší zoo spokojení a měli důvod se k nám vracet.“ uvedl ředitel jihlavské zoo Jan Vašák.

Jihlavská zoo se v celorepublikovém srovnání loni umístila na 12. místě všech turistických destinací v ČR. Na Moravě skončila šestá, mezi moravskými zoo pak na čtvrtém místě.

Zoologická zahradaPočet návštěvníků
Zlín624 tisíc
Ostrava462 tisíc
Olomouc409 tisíc
Jihlava342 tisíc
Brno267 tisíc
Návštěvnost moravských zoologických zahrad za rok 2021

Zdroj a foto: Zoo Jihlava

Doporučujeme

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*