Zoo v Ostravě drží rekordní návštěvnost, hlásí už sto tisíc lidí

Grossmannovi ze Studénky pomohli ostravské zoo překonat letošní milník stotisícové návštěvnosti.

Grossmanovi ze Studénky se zapsali do análů zoologické zahrady v Ostravě. Rodina totiž společně překonala počet sto tisíc návštěvníků, a to už v polovině dubna. Ostravská zoo tak zatím míří k novému návštěvnickému rekordu.

Příznivé předjarní počasí lákalo k návštěvě ostravské zoo už v průběhu února a hlavně pak v březnu. O Velikonoční neděli prošel branou už stotisící návštěvník. V roce 2019, kdy zoo v Ostravě navštívil historicky nejvyšší počet zájemců, napočítali sto tisíc návštěvníků až o tři dny později.

“V lednu i v únoru byla návštěvnost výrazně vyšší, než je v těchto zimních měsících obvyklé. O některých víkendových dnech dosáhla čísla dokonce návštěvnosti srovnatelné s letními víkendy. Například v sobotu 23. března do zoo přišlo přes sedm tisíc návštěvníků,” uvedla tisková mluvčí ostravské zoo Šárka Nováková.

Výsledkem je skutečnost, že letošního stotisícího návštěvníka v zoo přivítali rekordně brzy. “V loňském roce přišel, respektive byl přivezen doubledeckerem až 5. června,” doplnila Nováková.

Pandy červené. Jedno z mnoha lákadel ostravské zoo.

Rekordní rodina dostala ocenění

Jubilejním návštěvníkem se stal jeden z členů rodiny Grossmannovy ze Studénky, která ostravskou zoo navštěvuje pravidelně dvakrát do roka. Rodina obdržela pamětní list a upomínkové předměty zoo.

Zoologická a botanická zahrada v Ostravě je v těchto dnech otevřena od 9 do 19 hodin. Pokladny a pavilony se zavírají v 18 hodin.

Zdroj a foto: Zoo Ostrava

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*