Zoo ve Zlíně zažívá skvělou sezonu, míří na rekord

Zlínská zoologická zahrada letos hlásí mimořádný zájem. Pokud vše půjde dobře, pokoří rekord 700 tisíc návštěvníků za rok. Z průběžné rekordní návštěvnosti se raduje i zoo v Jihlavě.

Rok 2022 je pro zlínskou zoo výjimečný. Na konci srpna se návštěvnost přehoupla přes 600 tisíc návštěvníků, jen v srpnu do zoo zavítalo téměř 160 tisíc osob. Pokud se bude návštěvnost vyvíjet podle dlouhodobých statistik, zoo s velkou pravděpodobností překoná dosavadní rekord 700 tisíc návštěvníků v jednom roce.

„Návštěvnost zahrady je naprosto fantastická, pomáhá nám i počasí. Letos jsme otevřeli novou expozici pro damany a africké ptáky, obrovským magnetem je Jaguar Trek, největší expozice pro jaguáry v Evropě,“ uvedl ředitel zlínské zoo Roman Horský.

Lidé uvidí jaguáry v rozlehlém výběhu, při komentovaném krmení je mohou sledovat, jak se potápí v jezírku a loví ryby. „Podle ohlasů jsou návštěvníci z expozice nadšeni. Oceňují, jaký komfort a prostor jsme jaguárům dopřáli. Bereme to jako potvrzení, že rozvoj zoo kráčí správným směrem,“ dodal ředitel Horský.

Velkým lákadlem letošní sezony se stala zlínská jaguáří expozice – největší v Evropě.

Podle jeho slov Zoo Zlín postupně buduje areál, který se liší od tradičního pojetí zoo. Velký důraz klade na zajištění maximálního komfortu pro zvířata, připravuje pro ně nadstandardně rozhlehlé expozice. Na druhé straně však zoo poskytuje také kvalitní návštěvnický servis.

„Pokud se toto vše podaří propojit, lidé se v zahradě cítí dobře a vrací se. Rád bych poděkoval partnerům zoo i návštěvníkům, že nám pomáhají pokrýt vyšší ceny za energie,” doplnil ředitel zoo.

Jubilejní návštěvník získá odměnu

Zlínská zoo pro jubilejního 700 000. návštěvníka připravuje výjimečné dárky, poděkování však chystá i obyvatelům města Zlína. „Město Zlín, náš zřizovatel, v letošním roce slaví výročí 700 let od první zmínky o městě. Přáli bychom si k této sedmistovce přidat i tu naši v podobě 700 000 návštěvníků, bylo by to krásné propojení. Při překonání hranice 700 000 osob chystáme pro Zlíňany speciální překvapení, které nemá v historii zoo obdoby,“ prozradil ředitel zoo Roman Horský.

Podívejte se na video, které zachycuje jaguáry při potápění v jezírku.

Zoo Jihlava: Od začátku roku rekordní návštěvnost

Úspěšný průběh sezóny hlásí i další moravská zoologická zahrada. Od začátku letošního roku do Zoo Jihlava zavítalo téměř tři sta tisíc návštěvníků, polovina z nich během července a srpna. Zatím se jedná o historicky největší průběžný zájem. Jihlavská zoo tak potvrzuje přední místo mezi moravskými zoo i destinacemi na západě Moravy.

Přečtěte si  Stavba Horácké arény v Jihlavě nabírá obrátky: Pět jeřábů a desítky pracovníků zajistí, aby byla ještě letos pod střechou

“Oproti loňskému roku, který byl v tomto rekordní, mírně poklesla návštěvnost za dva prázdninové měsíce červenec a srpen. O to více nás však těší, že i přesto navštívilo zoo takové množství lidí a daří se nám návštěvnost rozložit i do dalších měsíců v roce. Zda se nám to podaří i na konci roku, ukáže čas a počasí,” uvedl tiskový mluvčí jihlavské zoo Martin Maláč.

Letní sezóna v Zoo Jihlava nekončí srpnem, ale pokračuje i v září. Otevírací doba zůstává stejná. Návštěvníci se do zoo dostanou do 18. hodiny, poté v ní mohou setrvat ještě další dvě hodiny.

“V podvečer je v tuto dobu ještě stále dostatek světla a navíc s čím dál kratšími dny mohou návštěvníci pozorovat i zajímavá noční a soumračná zvířata. Až do konce září mimo středy navíc stále pokračují i oblíbené letové ukázky dravců a sov,” doplnil Maláč.

V září navíc jihlavská zoo chystá tři představení Horáckého divadla, Běh pro zoo či přednášku o ochraně mořských želv v Indonésii.

Zdroj a foto: Zoo Zlín, Zoo Jihlava, video: Petra Anastasie Špidlová

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*