ZOO Zlín láká návštěvníky na letní expozici aligátorů a další zajímavé letní programy

Zlínská ZOO si pro své návštěvníky připravila na nejbližší dny opravdu zajímavý program, který jistě nadchne nejen děti. Do velké nádrže před zámkem Lešná se opět na léto vrátili aligátoři američtí, sobotní ráno si můžete zpestřit zajímavou procházkou ZOO s návštěvou expozice kivi hnědých, které zlínská ZOO chová jako první a jediná v České republice. První srpnový víkend se pak můžete přijít pobavit a pochutnat si na zvěřinových a grilovaných specialitách na první ročník Letní slavnosti.

Aligátoři si ve zlínské zoo užívají prostornou letní nádrž

Během návštěvy zlínské zoo určitě zavítejte k letní expozici aligátorů před zámkem Lešná. Z chovatelského zázemí do venkovní nádrže v blízkosti zámku Lešná chovatelé přesunuli dvě samice aligátora amerického pojmenované Boubelka a Rozárka. Užívají si prostorný bazén i slunění na dřevěných odpočívadlech. Na odpočívadlech mají letos navíc nové vyhřívané plochy pro případné chladnějších letní dny nebo noci. V letní expozici aligátoři zůstanou po dobu prázdnin, poté se opět vrátí do vytápěného skleníku v chovatelském zázemí.

Samice aligátora amerického Rozárka

Zlínská zoo chová aligátory americké od roku 2002. V současně době má ve své kolekci pětici těchto majestátní plazů, 4 samice a 1 samce. Samec s dvěma samicemi zůstali v zázemí, chovatelé do letní nádrže přesunuli samice Boubelku a Rozárku. Při převozu samice také zvážili a zkontrolovali jejich zdravotní stav. Boubelka a Rozárka jsou ve skvělé kondici a oproti minulému roku nějaké to kilo i přibraly. Patnáctiletá Boubelka nyní váží 51 kg, stejně stará Rozárka 61 kg.

V sobotu 31.7. ráno za kivim!

Zlínská zoo zve na další ranní procházku areálem zoo s návštěvou expozice kivi hnědých. Za Gerym a Maiou, jak se zdejší pár kiviů jmenuje, mohou návštěvníci zavítat již od 6.00 hod. Při procházce probouzejícím se areálem zoo doporučuje zavítat k výběhu slonů a užít si setkání s prvním africkým slůnětem v České republice. Od 7.00 do 8.00 hod. je největší šance uvidět kivi ve venkovní expozici. V uvedeném čase zde bude k dispozici také průvodce, který nabídne spoustu zajímavých informací. Kivi hnědé, nelétavé novozélandské opeřence, chováme jako první a jediná zoo v České republice. Expozici jsme otevřeli v červenci 2017.

Přečtěte si  Magické večery Na Turoldu: Prohlídky podzemí při svíčkách každé letní pondělí večer

Letní slavnost v Zoo Zlín

První srpnový víkend 7. a 8. srpna proběhne ve zlínské zoo první ročník Letní slavnosti. Na rozlehlé louce v dolní části areálu bude pro dospělé i dětské návštěvníky připraven bohatý program. Děti si užijí skákací hrad, malování na obličej, zásahová vozidla Celní správy, dospělí pak zvěřinové a grilované speciality nebo ochutnávku z moravských pivovarů. K poslechu a možná i k tanci zahraje zlínské kapela Jazzbook.

Autor: red Zdroj a foto: Archiv Zoo Zlín

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*