Zoopark Vyškov má další lemury. Dostali větší venkovní prostory spojené tunelem

Lemur Kata

Vyškovský zoopark rozšířil expozici lemurů, zvětšil jim venkovní prostory, které navíc spojil tunel. Lemurů v zařízení také přibylo. V tiskové zprávě na webu Vyškova to dnes uvedl mluvčí radnice Michal Kočí.

Zoopark se stále rozšiřuje

Vyškovský zoopark se specializuje na původní druhy domácích a hospodářských zvířat, návštěvníci v něm však najdou i ta, která patří k ohroženým druhům. Loni otevřel novou venkovní expozici, jezírko s průhledem pod hladinu, předloni dokončil nový průchozí pavilon Austrálie. Letos mimo jiné rozšířil lemuří expozici.

“Lemuři kata jsou, zdá se, nadšení, prostředí venkovního výběhu se jim zamlouvá, spojovací tunel je zajímavý jak pro ně, tak pro návštěvníky,” uvedla ředitelka zooparku Dagmar Nepeřená.

10 lemurů z jiných zoologických zahrad

Nové jsou i cedulky a ohrazení, aby dostupnost expozice návštěvníky nesváděla ke krmení primátů. “Vede to k překrmování. A ani u nás zakoupené kukuřičné krmivo jim nesedí do skladby jídelníčku,” upozornila ředitelka. Skupina lemurů se také rozrostla, z původních samců zbyli dva, kteří se narodili už v roce 1998. Společnost jim dělá nově 10 mladých samců z jiných zoologických zahrad, kteří nemohli zůstat v původních chovných skupinách.

Expozice lemurů, zdroj: Zoopark Vyškov

Afrika se spojila s Madagaskarem

Zvířata s velmi hustou srstí a typicky dlouhým pruhovaným ocasem žijí v celoroční expozici od roku 2010. Vznikla z nevyužívané části Babiččina dvorečku. Nyní se rozšířila o prostor vedle stáje Afrika. Pomyslně tak propojila Afriku s Madagaskarem, tedy ostrovem nedaleko africké pevniny, kde lemuři výhradně žijí. Náklady byly 100.000 korun.

Zoopark Vyškov je domovem asi 750 zvířat. Na malé ploše byl otevřen ještě jako Koutek živé přírody v srpnu 1965. V osmdesátých letech se stal zimovištěm cirkusových zvířat, na zoo byl koutek přebudován v roce 1991. V roce 2006 se propojil s dinoparkem, který prezentuje asi 50 částečně pohyblivých soch prehistorických ještěrů. Obě zařízení loni navštívilo zhruba 193.000 lidí, meziročně asi o 23.000 více.

Zdroj: ČTK, foto: pixabay.com

Související články

Přečtěte si  V Třebíči, za účasti Jiřího Grygara, otevřeli nové planetárium. Nabídne programy pro veřejnost i školy

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*