Adventní Zlín letos obohatily dvě novinky. Návštěvníky čekají delší trhy i vratné kelímky

Adventní Zlín, předvánoční trhy v Baťově městě

Zlín letos začal slavit předvánoční čas v sobotu 30. listopadu. Vánoční trhy potrvají až do 24. prosince. Vystoupí opět řada známých zpěváků a hudebních skupin, stejně jako místní kapely či folklorní soubory. Nebude chybět ani spousta dobrého jídla, punčů, svařeného vína a dalšího občerstvení. Návštěvníky Adventního Zlína letos také čekají dvě novinky.

Adventní Zlín začal koncertem a rozsvícením vánočního stromku 

„Vánoční trhy jsme nově prodloužili, začínají o den dříve a potrvají až do Štědrého dne. Snažíme se stále více zatraktivnit i doprovodný program, nově nás čeká například třídenní program Starobylých Vánoc. Klasikou jsou koncerty, mezi nimiž nechybí známí interpreti. Tímto bych chtěl všechny srdečně na Vánoční trhy pozvat, přijďte si užít tu pravou vánoční atmosféru,“ zve do Zlína na příjemné strávení předvánočního času primátor města Jiří Korec.

V rámci sobotním programu návštěvníky potěšila třináctičlenná formace špičkových zlínských hudebníků F-Dur Jazzband. V neděli 1. prosince se rozsvítil vánoční stromek na náměstí Míru. Před samotným rozsvícením zahrál a zazpíval Valašský soubor Kašava. Po rozsvícení následoval koncert ANNY K.

Návštěvníci se mohou těšit na trhy a bohatý doprovodný program

Na hlavním pódiu se během tří týdnů vystřídají další známí umělci, jako např. NO NAME, VESNA, Michal HRŮZA, VOXEL, Adam CAHA, Thom ARTWAY, Peter JUHÁS, Martin CHODÚR a další. Stánky s občerstvením doplní od 7. prosince plachtové stánky s tradičními řemeslnými výrobky, vánočním sortimentem, drobným zbožím aj.

 „Děti se mohou těšit na tvořivé dílničky, malování na obličej, dětské kinečko, valašské čerty, Mikulášskou diskotéku, kouzelníka Jirku Hadaše, vánoční expres, kolotoč, dětské folklorní soubory, Jezíškovu poštu a vánoční stezku ‘Letem vánočním světem’, která je seznámí s vánočními tradicemi v zahraničí. V třídenním programu „Starobylé Vánoce“ si všichni připomeneme vánoční zvyky,“ doplnila Eva Manišová, vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací. Nebude chybět tradiční zpívání koled s Deníkem, focení u fotostěn, vystoupí Andělé na chůdách, uskuteční se Festival vánočních punčů, Betlémské světlo budou rozdávat zlínští skauti a Charita Zlín připraví Lucerničky pro Anetku.

Trhy letos obohatily dvě novinky

Novinkou letošního Adventního Zlína budou vratné kelímky s motivem Ježíška. Kelímek bude vydáván oproti vratné záloze ve výši 50 Kč. Kelímek si budete moci nechat na památku nebo vrátit u kteréhokoliv prodejce s punčem či svařeným vínem. Ke koupi budou také oblíbené městské plecháčky s letošní novou grafikou od Jolany Bařinkové. Plecháčky budou k dostání jak v prodejních stáncích, tak i v Městském informačním a turistickém středisku v budově radnice. Kromě ekologického přínosu by měl vratný systém přinést i méně odpadu na náměstí a tím zvýšit komfort návštěvníků. Organizátoři také upozorňují, že letos bude několik stánků s občerstvením otevřeno až do začátku příštího roku.

Vratné kelímky s motivem Ježíška

Otevírací doba dřevěných stánků (občerstvení):

30. 11. – 23. 12. 2019 | 10.00–20.00 s možností prodloužení v návaznosti na kulturní program do 21.45

24. 12. 2019 | 10.00–14.00

25. 12. 2019 – 1. 1. 2020

Otevírací doba plachtových stánků (řemeslné výrobky):

7.–23. 12. 2019 | 9.00–18.00

24. 12. 2019 | 9.00–12.00

Zdroj a foto: město Zlín

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*