Aktuálně: Kvůli koronaviru se ruší výuka na školách, zakazují se hromadné akce

Koronavirus

PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁNO

Vláda po jednání Bezpečnostní rady státu vyhlásila výjimečná opatření spojená s hrozící epidemii koronaviru. Od dnešních 18 hodin se zakazují hromadné akce s účastí nad 100 osob. Od zítřka se ruší výuka na většině školních zařízení. Opatření platí do odvolání.

Vláda se v souvislosti s hrozící epidemií koronaviru COVID-19 rozhodla přistoupit k mimořádným opatřením. Po jednání Bezpečnostní rady státu premiér vyhlásil zákaz hromadných akcí i zrušení výuky na většině školních zařízení.

Hromadné akce se zakazují, ruší se výuka

Od dnešních 18 hodin se zakazují sportovní, náboženské, kulturní a další hromadné akce s účastí nad 100 osob. Podle ministra zdravotnictví není naopak nutné restaurace či nákupní centra. Ohrožena jsou mimo jiné všechna důležitá sportovní utkání, včetně například play-off hokejové extraligy. Předkolo play-off se ale určitě odehraje, počet diváků ale bude omezen na sto, oznámilo vedení svazu ledního hokeje.

Od zítřejšího dne se ruší výuka na základních, středních školách i vyšších odborných a dalších školách. Mateřských škol se zrušení výuky od středy nebude týkat. Podle ministra zdravotnictví se nejedná o velké kolektivy dětí, opatření by navíc mělo výrazný dopad na rodiče. Vysoké školy mají podle postupovat podle zákona, kterým se řídí.

Už v úterý zrušila výuku Mendelova univerzita. Vysoké učení technické v Brně od středy ruší prezenční výuku a také akce s předpokládanou účastí více než 100 lidí, například plesy. Zlínská Univerzita Tomáše Bati ruší kvůli koronaviru od středy výuku a vyhlašuje do 22. března samostudium. Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění do odvolání ruší veškerou prezenční i kombinovanou výuku.️ Studenti mají zákaz přístupu do školních prostor, je doporučeno samostudium, pedagogové mají nařízenou práci z domova. Veškerá kontaktní výuka bude také od 11. do 24. března zrušena na Ostravské univerzitě. Rektor Masarykovy univerzity vyhlásil od dnešního dne do 24. března rektorské volno.

“Studenti se tak v příštích 14 dnech nebudou účastnit žádné kontaktní výuky. Ruší se také všechny akce organizované univerzitou bez ohledu na očekávané počty osob. Provoz na kolejích, v menzách a knihovnách bude uzpůsoben mimořádné situaci, aby se studenti nemuseli obávat nákazy,” uvedla mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová.

Přečtěte si  Udělovaly se "Památkářské oskary". Objevem roku je nález 1000 let starého kostela ve Znojmě

Výjimečná opatření vyhlášená vládou budou platit do odvolání.

Koronavirus už je i na Moravě, psali jsme o tom v tomto článku.

Zdroj: Vláda ČR, foto: elements.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*