Koronavirus už i na Moravě! Žena z Rožnovska je 33. pacientem v republice

coronavirus

Takzvaný nový koronavirus byl dnes diagnostikován i u dvaačtyřicetileté ženy z Rožnovska, která se vrátila z Itálie. Je tak 33. prokázaným případem tohoto onemocnění v České republice a prvním na Moravě. Informaci přinesl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Žena neměla téměř žádné příznaky. Ale tím, že spadla do kategorie lidí, kteří měli nařízenou karanténu, jí byl udělán odběr. Tento odběr vyšel pozitivně,“ informoval Jiří Čunek s tím, že žena bude zatím v domácím ošetření.

Byly zavedeny kontroly na hranicích

Policie spolu s hasiči a celníky dnes ráno podle plánu zavedla na některých hraničních přechodech preventivní kontroly. Patří k opatřením proti proti šíření nového koronaviru. Policisté jen na přechodech v Jihomoravském kraji rozdali dopoledne na 5500 informačních letáků, uvedl na krajské tiskové konferenci jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil. Na jižní Moravě se kontroly týkají přechodů s Rakouskem, tedy Mikulova, Břeclavi a přechodu Hatě.

V ČR je podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví 35 nakažených. Čísla se mohou denně měnit i několikrát. Koronavirus se objevil loni koncem roku v Číně, kde nákaza postihla desítky tisíc lidí a je tam několik tisíc úmrtí. Postupem času se koronavirus rozšířil do desítek dalších zemí, v Evropě je nejvíce zasažená Itálie.

Autor: red Foto: elements.com

Doporučujeme


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*